Hokejový víkend začal malým hokejistům již v půlce týdne, kdy šestá a sedmá třída hostily Teplice.
HC6 podlehla svému soupeři 2:6, HC7 zvítězila 4:2. Díky těmto dvěma bodům se vyhoupla do čela soutěže.
HC4 nastoupila proti Mostu. Čtvrťáci potvrdili vzestupnou formu a po bojovném zodpovědném výkonu soupeře porazili 6:4.
V sobotu čekal šestku a sedmičku dlouhý výlet až do Mariánských Lázní, osmička hostila mariánskolázeňské osmáky na litoměřickém ledě.
HC6 na soupeře nestačila, podlehla 2:7, naopak třída HC7 zvítězila rekordním výsledkem 12:1. „Dvanáct branek v této věkové kategorii hovoří za vše. Kluci soupeři na jeho ledě jasně vysvětlili, kdo je v soutěži sedmých tříd momentálně jednoznačným vládcem,“ říkal hrdě předseda klubu Jiří Hau.
HC8 však doma nečekaně prohrála 4:8. „Družstvo je v krizi, střelci se trápí, přemíra snahy přerůstá ve zbytečné fauly a v oslabení pak hráči inkasují,“ všiml si J. Hau a dodal: „Osmákům nelze upřít bojovnost, ale nedaří se. Na vítězství ve skupině mohou teď zapomenout.“
Roudnická HC3, za kterou letos nastupují i českolipští třeťáci, vyjela do Varnsdorfu, a pak hostila Teplice. „Ve Vanďáku kluci zvítězili 19:1, v neděli s Teplicemi po nervydrásajícím závěru remizovali 10:10,“ upřesnil J. Hau.
HC2 hrála s domácí Roudnicí a nejmladší Kohouti předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů. „Předčili soupeře ve všech směrech, bezchybně zachytal gólman, a tak jsme roudnické druháky přehráli jasně 12:2. Naši prckové jsou spolu s Ústeckými Lvi bez ztráty bodu v čele tabulky, po Novém roce si to ve vzájemném souboji rozdají o krále Ústeckého přeboru,“ předeslal šéf českolipského hokeje.

Další zprávy z regionu najdete zde