Do kanadského Quebecku dnes odlétá výběr mladých severočeských hokejistů (roč. 97 a 98), mezi kterými jsou i dva českolipští hráči – Vojtěch Hau a David Tichý.
Za oceánem během následujících dvou týdnů se český výběr zúčastní tradičního turnaje, v němž změří své síly s hokejisty kanadských a amerických mládežnických týmů, kterých se na turnaji každoročně sejde na tři desítky.
O tom, že Severočeši mají před cestou do Kanady vysoké ambice, svědčí podzimní náročná příprava, zakončená přesně před týdnem v Praze, kde porazili loňského mistra republiky v kategorii 4. tříd o HC Letci Letňany 8:7.
Potěšitelné je, že právě V. Hau a D. Tichý jsou jedni z opor severočeského týmu.
Před odletem na kanadský turnaj se nejmladší člen českého výběru Vojta Hau svěřil Deníku se svými pocity.
„Hrozně se tam těším! Na hokej, na výlety, prostě na všechno. Můj brácha Jirka byl v Kanadě už dvakrát. Předloni turnaj vyhráli, vloni byli třetí, takže doufám, že letos budeme stejně úspěšní,“ řekl natěšený Vojta a jedním dechem dodal: „Prý tam mají obrovské obchody s hokejovými věcmi, proto si chci koupit nějaké skvělé brusle a suvenýry z NHL.“
Jiří Hau, otec mladého hráče, na otázku Deníku, zda se mu nebude po synovi stýskat, odpověděl: „Cožpak mně, já už to beru sportovně, ale určitě nějakou tu slzičku uroní maminka,“ usmívá se Jiří Hau.
Čeští mladíci budou ubytováni tradičně po dvou až třech hráčích přímo v kanadských rodinách. „Starají se o ně jako o vlastní, takže obavy mít nemusíme,“ potvrzuje Vojtěchův tatínek Jiří a pak dodává: „Že neuhádnete, co je pro Kanaďany při každoročním setkávání s našimi malými hokejisty v jejich rodinách největším hitem? Vedle českého skla a becherovky jsou absolutní jedničkou bramborové knedlíky v prášku!“

Další zprávy z regionu najdete zde