V posledních týdnech se nemálo lidí ptá, co je s českolipským hokejovým A-týmem, že o něm není vůbec slyšet.
Proto odpovídám: A-tým jsme nestavěli, bez zimního stadionu, bez domácí divácké podpory jsme v tomto neviděli smysl. Hráči hrají v různých okolních klubech či neregistrovaných soutěžích. V posledních dnech se objevila „zaručená“ zpráva, že do Č. Lípy kupujeme od Příbrami druholigovou soutěž. K tomu dovolte pár slov.
Ve vedení klubu nepochybujeme, že celostátní soutěž na úrovni II. ligy do Č. Lípy patří a že by našemu městu ve zrekonstruovaném hokejovém stánku rozhodně slušela. Jsme prakticky poslední větší město v zemi, kde se tato soutěž nehraje. Ze strany vedení města i jím zřízené příspěvkové organizace Sport Česká Lípa cítíme ve směru k rozvoji hokeje velikou podporu, a máme z toho radost. O rekonstrukci zimního stadionu se v hokejovém dění opravdu hodně mluví. Věříme, že se vedení hokejového svazu České Lípě za tuto investici odmění svěřením pořadatelství jedné z atraktivních a kluby hodně žádaných akcí typu pořadatelství některého z turnajů juniorských reprezentací.
Rovněž věříme tomu, že Č. Lípa a českolipský region je natolik ekonomicky silný, že je reálná šance najít finanční prostředky na to, aby krásně zrekonstruovaná hala měla i kvalitní sportovní náplň. Jak jsem již uvedl, cítíme podporu vedení města, v příští sezoně zahájíme budování týmu schopného reálně myslet na postupové možnosti směrem do II. ligy. Zda a kdy se to podaří, to záleží na mnoha okolnostech – financích, kvalitním kolektivu, sportovním štěstí. Rozhodně na tom budeme pracovat. A ještě k té zmíněné Příbrami - hraje soutěž na stejné úrovni jako my, prostě není co kupovat. Ale pokud se opravdu objeví možnosti přivést II. ligu již nyní, určitě budeme pracovat na tom, aby se to zdařilo.

(autor je předsedou HC Č. Lípa)