Starší mládežnické hokejové ročníky o víkendu dohrály poslední mistrovská kola.
Osmá a sedmá třída skončily ve svých soutěžích shodně na druhých místech, šestá třída osmá. Čtvrťáci uzavřeli soutěž na šesté příčce, třetí třída ve své soutěži zvítězila a druháci skončili o skóre druzí.
V sobotu tým HC8 podlehl vedoucímu Berounu 0:4, přesto se rozloučil se soutěží na ledě vítěze skupiny důstojně. „Naši kluci odehráli pohledný zápas. Měli o něco více ze hry a téměř po celé utkání i mírnou převahu, ale góli dávali pouze domácí,“ poznamenal předseda HC Č. Lípa Jiří Hau. „Nutno ale sportovně uznat, že Beroun byl po celou sezonu lepším mužstvem a našim se ho podařilo ze čtyř vzájemných utkání porazit pouze jednou.“
Stejného soupeře hostily i třídy HC6 a HC7, v neděli pak zajížděly k posledním zápasům do Loun.
„U sedmáků šlo s Berounem o přímý souboj o konečné druhé místo. A musím říct, že závěr byl infarktový,“ přiznal Jiří Hau, jenž utkání sledoval. První třetinu vyhrál soupeř 2:0, v průběhu druhé a během poloviny třetí třetiny domácí skóre otočili na 4:3, ale po hrubce v obraně Beroun srovnal na 4:4. „Vítěznou branku na konečných 5:4 vstřelili naši kluci v čase 59:56, takže radost byla pochopitelná.“
Družstvo HC6 prohrálo s Berounem těsně 2:3, když po dvou třetinách vyrovnaného duelu byl stav 2:2. „Bylo jasné, že kdo vstřelí v posledním dějství branku, zvítězí. Šťastnější byl nakonec soupeř, kterému se podařilo v závěru třetiny zužitkovat spornou přesilovku,“ zdůraznil českolipský předseda.
V neděli sedmička „plichtila“ na ledě Loun 3:3. „I přes očividnou nepřízeň domácí dvojice rozhodčích byli naši kluci po všech stránkách lepším týmem, ale s řadou až neuvěřitelně zahozených jasných gólovek. K výhře jim chybělo jediné – víc štěstí v koncovce,“ konstatoval Jiří Hau a doplnil, že si šestka druhý den užila poslední mistrovské střetnutí sezony v podobě vítězství 6:3 v Lounech.