Parádní podívanou viděli hokeje chtiví diváci v prvním přípravném zápase před novou sezonu.

Českolipští Predátoři totiž hostili v souboji šelem jablonecké Vlky. Obě mužstva předvedla pěkný ofenzivní hokej a dohromady zaznamenala celkem 14 branek. Dvěma trefami se uvedla čerstvá posila týmu, útočník Tomáš Hertl, který dříve působil v maďarské elitní soutěži. Oba celky navíc vystřídaly brankáře a všechny hráče.

Samotné utkání už od první minuty mělo divoké tempo. Zpočátku sice byli mírně aktivnější hosté, ale také domácí využili každé příležitosti k podniknutí útoku. První větší příležitost nevyužil již v šesté minutě Škaloud, který postupoval sám na Matouška. Gólu se tak Jablonečtí dočkali až o chvilku později.

Po chybě v domácí obraně se opět sám před naším gólmanem ocitl Duda a nad lapačkou poslal soupeře do vedení. Netrvalo dlouho a bylo opět vyrovnáno. Pěknou kombinaci Šulce s Lukášem Daněm zakončil druhý jmenovaným povedeným bekhendovým blafákem a upravil na 1:1.

Od té doby dominovali na hřišti Českolipští a vytvářeli si další příležitosti. Přesilovou hru po faulu Dudy sice ještě domácí nevyužili, ale následně udělal Jablonec chybu v obraně a Michal Plichta s přehledem prostřelil soupeřova gólmana mezi betony.

Také třetí gólová akce byla velice podobná těm dvěma předchozím. Opět únik za jabloneckou obranu, tentokrát však stál v hlavní roli Tomáš Hertl, který bekhendovým blafákem zvýšil na 3:1.

Českolipští byli při chuti i na počátku druhé části. Obrany sice rozhodně nepracovaly na sto procent, ale další gól z hokejky Milana Preusslera přihlížející diváky potěšil. Hned vzápětí mohl snížit Chamrád, jehož pokus ale parádně vychytal Matoušek. Hosté však prokázali silnou vůli a přeci jen se dočkali svého druhého zásahu. Kadeřábek vystihl Šestákovu rozehrávku a pro Vondrlíka už nebyl větší problém dorazit puk za záda našeho brankáře. Stav 4:2 ale vydržel pouhých 15 vteřin. Za tu dobu už totiž Honza Šulc pronikl do obrany hostí a s přehledem zvýšil opět na tříbrankový rozdíl.

Ani za tohoto stavu Jablonec neskládal zbraně. Skóre se opět měnilo po necelé minutě, když ke střele napřáhl Tomáš Kadeřábek a vymetl horní růžek Matouškovy klece. Po hluchém období, kdy se skóre ani na jedné straně neměnilo, opět udeřili domácí. Hertl sice svůj volej do branky nevměstnal, ale vzápětí se prosadil Jaroslav Peterka a upravil už na 6:3. Sedmou trefou zasadil už střídajícímu Zárubovi další debutant v českolipském dresu Vlastimil Patzenhauer a o vítězi se v tu chvíli zdálo být rozhodnuto.

Jenže úhlavní krajský rival se nevzdával a nadále se pokoušel o co možná nejlepší výsledek. Na další gól čekala poměrně početná návštěva pouhých 20 vteřin. To nasadil k ráně ze střední vzdálenosti Vondrlík a Matoušek počtvrté lovil puk ze své sítě. Poté se příval branek na chvilku přeci jen zastavil a začali vynikat také gólmani. Zejména v závěru prostřední části mohli Jablonečtí několikrát skórovat, avšak obrana v čele s vytáhlým brankářem Matouškem jim to nepovolila.

Začátek třetí třetiny se nesl ve znamení častých vyloučení. Bohužel pro nás, na trestnou usedali v drtivé většině případů Českolipští. Jednu z těchto přesilovek hosté záhy využili a dotáhli se na rozdíl dvou gólů. Vzápětí mohl přidat osmou branku Plichta, jenže jeho pokus pouze lízl břevno jablonecké svatyně. A tak se prosadili opět hokejisté v bílomodrém. Pěknou přihrávku z rohu kluziště přetavil v kontaktní gól Jan Kadeřábek a rázem bylo o drama postaráno. Domácí však od této doby zpřesnili hru v obraně a soupeře už příliš do šancí nepouštěli.

Přesto se však Jablonec málem dočkal kýženého vyrovnání. Nejprve měl na hokejce gól Měrtl, ale Láníčkův skvělý semafor byl proti. V ještě větší šanci se zjevil Chamrád, který postupoval z boku sám na českolipského brankáře, ale puk za něj nakonec neprotlačil. V závěrečné powerplay hostujícího mužstva pak výhru České Lípy pečetil jeden z nejlepších hráčů na hřišti Tomáš Hertl. K dalšímu přátelskému souboji zamíří Predátoři v úterý, kdy je od 18 hodin bude hostit celek Litoměřic ve své nové aréně.

HC Predators Č. Lípa - HC Vlci Jablonec n. N 8:6 (3:1, 4:3, 1:2 )

Branky a nahrávky: 11. Daňo (Šulc), 16. Plichta (Beránek), 19. Hertl (Beránek), 23. Preussler (Plichta), 26. Šulc (Mjasnikov, Daňo), 32. Peterka (Plichta), 33. Patzenhauer (Hertl), 60. Hertl - 10. Duda (Peřina, Kadeřábek), 25. Kadeřábek (Vondrlík), 27. Kadeřábek Tomáš (Měrtl, Bříška), 33. Vondrlík Jan (Škaloud), 47. Měrtl , 51. Kadeřábek Jan .

Rozhodčí: Mizera - Pevný, Ulrich.

Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2.

V oslabení: 0:0.

Diváci: 400.
HC Predators Česká Lípa: Matoušek (41. Láníček) - Daňo, Rašín, Kučera, Beránek, Šesták, Šulc Jan, Oliverius, Mjasnikov, Hertl, Divíšek, Patzenhauer, Peterka, Lassig, Plichta.
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Bouška (30. Záruba) - Svoboda, Kysilka, Petrmichl, Chládek, Výrat, Duda, Antal, Měrtl, Kadeřábek T., Bříška, Vondrlík, Škaloud, Kadeřábek J., Peřina, Zeman, Skalický, Bílek, Chamrád.

Autor: Radek Barkman