Utkání rozhodl vytáhlý útočník Jaroslav Mrázek, jenž si připsal dvě branky. Navíc druhý zásah devětadvacetiletého útočníka se zkušenostmi z České extraligy i Finské ligy byl vítězný.

Utkání začalo zostra a hned první útok Predátorů zaváněl nebezpečím, ale Oliveriova střela mířila jen do Kubešovy vyrážečky. Na druhé straně se nejrychleji před brankou zorientoval Skokan, ale zacílil jen do Fikrta. 7. minuta a Českolipští ve dvojnásobném oslabení soupeři zatopili, když se Hudíček prodral přes tři protihráče, ale zakončit mu nedovolil faul Ištváníka. 8. minuta a Růžek zadovkou uvolnil Kaštánka, jenž příklepem pálil do Kubeše.

Hned nato Hudíček nedotáhl svůj blafák do úspěšného konce. 11. minuta a přečíslení dvou na jediného beka zakončuje Šťastný nad horní tyč domácí branky. V oslabení se řítil na Kubeše Šesták, ten jeho bekhendový blafák vychytal, hosté rychle obrátili hru do útočného pásma, kde finskou spolupráci zakončil Ville Kutilka po přihrávce Ville Makela – 0:1. Fikrt se ještě zapotil po jedovaté střele Mrázka od modré, ale s vypětím všech sil udržel kotouč ve výstroji. Konec úvodní části orámoval únik Peřiny s Hudíčkem, hostující obránce však zblokoval přihrávku a bylo po nebezpečí.

Ve 21. minutě Šesták z úhlu střílí mimo hostující branku, o minutu později zakončuje zapomenutý Mazanec, ale Fikrt si vše pohlídá. 26. minuta, Mrkvička zápěstím míří přesně do šibenice, ale Kubešova lapačka Predátorům zkazila radost. V 28. minutě dostali domácí 51 vteřin dlouhou výhodu dvou mužů v poli. Českolipští zamkli soupeře v obranném pásmu, ale bez gólového efektu. Diváci se dočkali až v následné klasické přesilovce, když Hudíček předložil kotouč Kazatelovi a ten zavěsil – 1:1. V 31. minutě si na Fikrta nepřišel Kurrika.

O minutu později si slabší chvilku vybrala českolipská defenziva. Šulčík od zadního mantinelu našel před brankou osamoceného Mazance a ten si našel skulinu mezi Fikrtovými betony – 1:2. V čase 32:27 už svítil na ukazateli stav 1:3. František Mrázek našlápl, ujel všem a učebnicovým bekhendovým blafákem nedal Fikrtovi žádnou šanci. 37. minuta a Svoboda v dobré pozici míjí pravý horní růžek hostující svatyně. Na konci prostřední třetiny dostávají hosté dvakrát příležitost krátké dvojnásobné přesilovky, ale bez úspěchu.

43. minuta a Šesták v dobré pozici trefuje střed branky. 43:01 a v samostatném nájezdu opět Mrázek a i druhou šanci bezpečně proměňuje – 1:4. Po čtvrtém zásahu dochází v domácím brankovišti ke změně. Šanci dostává Jiráček. 48. minuta a hned po buly pálí Musil, ale Kubešova lapačka si neomylně jeho pokus najde. 49. minuta přinesla pěstní souboj Mrkvičky, jenž naložil pár ran Finskému forvardovi Makelemu, nutno dodat že 170 cm vysoký a 74 kg vážící útočník moc šancí neměl.

Domácím svitla naděje v 52. minutě po pěkné akci Oliveria – 2:4. Tento moment vlil Predátorům krev do žil a hosté se jen bránili. 56. minuta a M. Šulc pálí od modré, Kubeš vyráží, ale nikdo z útočníků na brankovišti nedotlačí puk za brankovou čáru. 46:30 a obrovská chyba jinak famózně chytajícího Kubeše, když si nechá projít mezi betony nahození ze středního pásma – 3:4. 59. minuta a Tondr střelou od modré nechá vyniknout Kubeše.

V poslední minutě pak Kubeš ramenem vytahuje Oliveriovu gólovou střelu. Deset vteřin před koncem rozhoduje střelou do prázdné klece Šťastný.

Ohlasy

Asistent Richter: Postihla nás nemoc

Utkání českolipských Predátorů s Vajgarem Jindřichův Hradec hodnotil a sistent trenéra Jaromíra Carvana František Richter: „Bohužel nás postihla nemoc - hokejová impotence. I když snaha byla, tak bez výraznějšího efektu. Utkání v posledních šesti minutách se obrátit nedá, kluci se snažili, makali, ale bohužel neproměňovali jsme šance a takový je výsledek.

Tabulka 2.ligy západ

20. kolo: Sokolov-Jablonec 6:3, Klášterec-Kobra 7:0, Milevsko-Benešov 2:3, Řisuty-Děčín 2:3, Litoměřice-Písek 1:6, Č.Lípa-J.Hradec 3:5, Nymburk-Klatovy 6:5, Mělník-Rokycany 6:2, Kolín-Roudnice 8:3, Trutnov-Tábor 4:3.

1. Milevsko  20 14 0 0 1  5 73:51  43
2. Písek  20 11 3 0 1  5 76:48  40
3. Č.Lípa  20 12 1 0 0  7 89:54  38
4. Tábor  20 12 0 0 2  6 81:47  38
5. J.Hradec  20 12 0 0 2  6 76:65  38
6. Mělník  20 10 2 0 2  6 79:65  36
7. Jablonec  20 10 2 0 1  7 71:62  35
8. Klášterec  20 10 1 0 2  7 89:65  34