Začátek tohoto roku se českolipským hokejistům zatím příliš nevydařil. V sobotu utržili třetí letošní porážku a v tabulce začínají lehce klesat. Jestliže se brzy nevzchopí, může jim uniknout elitní osmička, v které se chtějí po základní části udržet, jak naznačilo v minulém týdnu vedení klubu.

V současné chvíli jsou na šestém místě, jenže např. jedenáctý Nymburk má jen o pět bodů méně a zápas k dobru… K otočení výsledkové mizérie zatím nepomohla ani změna na postu trenéra. Jaromír Carvan byl v týdnu nahrazen jeho dosavadním asistentem Františkem Richterem. „Naše střelecká impotence je alarmující.“

Predators Č. Lípa – Litoměřice 3:5

První minuty působily z obou stran vlažně, jenže pak se Predátoři rozjeli a zasypali soupeře několika nepříjemnými střelami. Hodně aktivní byl Peřina, pozadu nezůstávali ani Šulc, Šesták a Kašťák. Hosté se dostávali do šancí jen sporadicky. Větší převaha domácích přinesla zaslouženě jejich vedení. Po přihrávce Vargy se nemýlil Preussler – 1:0.

Jenže už o minutu později bylo vyrovnáno, když brankář Pucholt sice první střelu Patzenhauera vyrazil, ale na jeho dorážku už byl krátký – 1:1. Vedení na stranu domácích mohl vrátit Musil, který se dokonce dvakrát dostal do velké šance, jenže to byli zase hosté, kdo se radovali z gólu. Ve 20. minutě využili přesilovku. Autorem gólu byl Šnajdr – 1:2.

Domácím se první půle druhé třetiny vůbec nevyvedla, a proto se nelze divit, že skóre narostlo na hrozivých 1:4. Přesto se ještě vyskytla naděje, že zápas nebude ztracený, poté co se českolipští hokejisté dokázali 2x prosadit ve dvou přesilovkách pět na tři. První gól vstřelil Svoboda (přihrával Oliverius) a na rozdíl jednoho gólu snižoval Mrkvička (Svoboda, Oliverius) – 3:4.

Ve třetí třetině byla důležitým faktorem dobrá obrana hostujícího celku, která až na pár výjimek nepustila domácí hráče ke střele. Dvakrát se k ní dostal Šulc a jednou Hudíček. Litoměřicím se naopak ještě podařilo v poslední minutě upravit na konečných 3:5. „Jsem rád, že na nás diváci nezanevřeli a přišli opět v tak hojném počtu,“ snaží se František Richter najít něco pozitivního na tomto zápase.

Branky a nahrávky: 11: Preussler (Varga), 30. Svoboda (Oliverius), 31. Šesták (Mrkvička, Svoboda) - 12. Patzenhauer (Myšík), 20. Šnajdr (Myšík), 25. Buďa (Procházka), 28. Hillmich, 60. Patzenhauer (Horejsek). Vyloučení: 7:10, navíc J.Šulc 10 min. osobní trest - Kolbaba a Hillmich 10 min. osobní trest. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 700. Třetiny: 1:2, 2:2, 0:1.

HC Predators Česká Lípa: Pucholt (28. Fikrt) - Petrmichl, Svoboda - Mrkvička, Kučera - Drbohlav, Rašín - Adámek - Šesták, Oliverius, Šulc J. - Musil, Peřina, Hudíček - Preussler, Varga, Plichta - Peterka, Holčák.

HC Stadion Litoměřice: Volke - Šindela, Kaltenboeck, Jakl, Hillmich, Kolbaba, Musílek, Hanzl - Svoboda, Patzenhauer, Šnajdr - Procházka, Hlusička, Horejsek - Tvrzník, Petrus, Buďa - Myšík, Hudec.

2.liga západ

26. kolo: Sokolov-Rokycany 5:2, Klášterec-Řisuty 2:3, Milevsko-Písek 4:5, Jablonec-Benešov 2:7, Klatovy-Roudnice 8:3, Č.Lípa-Litoměřice 3:5, Nymburk-Děčín 3:1, Mělník-Tábor 1:4, Kolín-Trutnov 2:3, J.Hradec-Kobra 6:3.

1. Milevsko  26 16 0 0 4  6  93:71  52
2. J.Hradec  26 16 0 0 4  6 106:85  52
3. Tábor  26 16 0 0 3  7 102:59  51
4. Písek 26 13 5 0 1  7  95:63  50
5. Benešov  26 14 1 0 2  9 102:93  46
6. Č.Lípa  26 14 1 0 1 10 113:76  45
7. Jablonec  26 13 2 0 2  9  98:85  45
8. Nymburk  26 13 2 0 0 11 100:87  43