Poté, co dosavadní českolipská jednička začátkem listopadu odešla do extraligové Žiliny, dostal Fikrt možnost naplno ukázat, co v něm je.

Když jste přicházel do České Lípy, věděl jste už v tu chvíli, že budete dělat Láníčkovi „dvojku“?
Trenér mně a Láňovi (Láníček) řekl, že se popereme o roli jedničky. Vyšlo to na Láňu. Zároveň jsme se domluvili s trenérem, že až přijde možnost, tak mě do branky postaví.

Bylo vám třeba naznačeno, že Láníček v případě zajímavé nabídky odejde a vy dostanete příležitost na roli jedničky?
To nevím. Do toho jsem neviděl. Ale vždycky se čeká na lepší nabídku.

Kde jste s hokejem začínal a jakými štacemi jste zatím prošel?
Vyrůstal jsem v Litvínově, kde jsem hrál hokej do juniorů. V posledním juniorském roce jsem šel do Mladé Boleslavi. Tam mi dali i na chvíli příležitost v chlapech. No a teď jsem tady a jsem tomu rád.

Jak vnímáte kvalitu II. ligy?
Pro mladého hokejistu je to výborná soutěž na rozchytání. Já jsem rád, že jsem tu dostal šanci jedničky. I když teď se moc nedaří. Snad se to zlepší.

Trvalo vám nějaký zápas než jste se dostal do určitého rytmu?
Určitě to trvá dva, tři zápasy. Ono se říká, že si nesmíte zvyknout na to bidlo, ale když sedíte 15 – 20 zápasů…pak také záleží na motivaci.

Jak zatím vnímáte působení českolipského týmu ve II. lize?
Většina týmů nás jako nováčka podceňovala. My jsme na ně naopak vlítli a byl z toho výborný začátek. Teď se to štěstíčko otočilo. Už nám to tam moc nepadá.

A jak se chytá vám?
V poslední době mě nic netrefí. Nemůžu nějak chytit formu. Nedaří se. Celému týmu. Dřív jsme dávali minimálně šest gólů. Teď se otočilo.

Chtěl jste být vždycky brankářem?
Mě tam dali trenéři kvůli bráchovi (chytá extraligu v Liberci). Že prý půjdu v jeho šlépějích. Přitom já chtěl být odmala útočníkem.

Teď jste rád, že vás do brány dali?
Určitě. Teď už záleží jen na mě, jak s kariérou naložím.