Nejprve ustáli vyhrocenou koncovku utkání s Děčínem a následně otočili jeden z klíčových záchranářských duelů na pražské Kobře, kde zvítězili 4:3 a dnes od 18 hodin v domácím prostředí vyzvou Roudnici nad Labem.

Zdá se tedy, že českolipská mašina nabrala pod novým trenérem Tomášem Hamarou druhý dech. Mimo jiné se do dobré pohody rozehrála také první útočná formace, v jejímž středu hraje Jan Setikovský, který herní vzestup týmu rovněž kvituje s povděkem.

Jak na vás osobně zatím působí českolipské prostředí? Přece jen jste přišel v době, kdy byl tým téměř v rozkladu a prohrával jeden zápas za druhým. Mnohdy se navíc stávalo, že k utkání nastoupilo třeba jen třináct hráčů. Je to teď velká změna k lepšímu?
Když jsme nastupovali ve třinácti lidech, bylo to upřímně fakt hrozné. To už od rozcvičky na vás padne deka. Hlavně obránci toho měli opravdu hodně. Teď přišli dva zkušení hráči, kteří i v kabině sehrávají velice důležitou roli. Myslím, že se to obrací k lepšímu. Určitě nám pomohla i změna trenéra.

V čem je Tomáš Hamara jiný než jeho předchůdce Miroslav Kanis?
Pod panem Kanisem jsme hráli trosku jiný systém než teď. Přijde mi, že pan Hamara nás dokáže zbláznit, že jsme všichni ochotni na place nechat vše. Oba dva jsou ale velice impulsivní.

Myslíte, že je v silách tohoto týmu dotáhnout se na to kýžené osmé místo zajišťující účast v play-off?
Abych se přiznal, nevím jaká je ztráta na play-off, tabulky sem nikdy nesledoval. (smích) Myslím si ale, že kdyby přišlo ještě pár kluků, hlavně pár obránců, tak tohle mužstvo má na to vyhrát některé zápasy a na to play-off se ještě dotáhnout. I za trenéra Kanise jsme měli šance na body z utkání, která se pro nás slibně vyvíjela, ale vždy nám to o kousek uteklo. Kdyby tam třeba byli dva až tři hráči navíc, možná by to vyšlo.

Autor: Radek barkman