PSK Liberec - HC Česká Lípa 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Od úvodního vhazování více útočili domácí, puk z jejich holí několikrát poskakoval nebezpečně v brankovišti Českolipských. S přibývajícími minutami se tempo zvolnilo. Sudí nasadili přísný metr a hrály se časté přesilovky. Ani jedno z mužstev však nepřetavilo početní výhodu v gól, byť zejména domácí k tomu byli blíž. Třetina poklidně dospěla ke konci za bezbrankového stavu.

I začátek druhého dějství připomínal spíše přátelský zápas než semifinále play-off. Vzruch přineslo až oslabení Libereckých, v něm ale hosté předvedli doslova festival zmařených příležitostí. Na druhé straně vyfasoval 2+10 Řezáč za tvrdý střet u mantinelu. Přesilovku domácí nevyužili, ale v polovině utkání už se radovali. Po akci Malínského se štěstím skóroval Baran. Poté opět ukazovali své umění zejména oba brankáři, a tak stav 1:0 vydržel až do konce třetiny.

Českolipští se rozhodli změnit brankový stav a hned od prvních minut třetí třetiny zaměstnali gólmana domácích. Srovnat stav se jim podařilo v přesilovce pět na tři. Prosadil se Novák. I nadále měli hosté víc ze hry a po chybě domácího brankáře strhl vedení na lipskou stranu kapitán Holčák.

Pět minut před koncem Veberova tečovaná střela znamenala vedení hostů 1:3. PSK ke konci zkusil hru bez brankáře a 39 vteřin před koncem snížili. Navíc jim nezbyl čas a domácí tak podlehli Českolipským 2:3.

Branky: 31. Baran (Malinský), 60. Kotrč (Šebesta J.) - 49. Novák (Peterka), 52. Holčák, 55. Veber (Holčák). Vyloučení: 9:9. Diváci: 130

HC Česká Lípa - PSK Liberec 4:7 (1:2, 2:1, 1:3 0:1)

Do odvety nastoupili domácí s odhodláním potvrdit své vítězství z Liberce, ale hosté byli proti a naopak to byli oni, kdo se v sedmé minutě ujali vedení. To zvýšili za dalších 87 vteřin na 2:0. Domácí odpověděli gólem Rašína, ale jejich další snahy brzdila častá vylučování. Slušně zaplněné ochozy se bavily svižnou hrou a oba celky předváděly své útočné snahy. Dalšího gólu se ale diváci do přestávky nedočkali.

V další části se po ospalém začátku hra poněkud vyostřila. Domácí se snažili srovnat skóre, ale pozorný Pirochta v brance Libereckých byl proti. Hosté přidali třetí branku, po chybě domácího gólmana Karáska měl snadnou práci Šebesta. Na 2:3 snížil Karel Veber a domácí zatlačili hosty do defenzívy. V této fázi oba týmy bojovaly o každý kousek ledu. Vyrovnání přinesla trefa Bauera tři minuty před koncem třetiny. Po dvou třetinách byl stav 3:3.

Když po třech minutách třetí třetiny strhl vedení na stranu domácích Preussler, bouřili diváci nadšením. Jejich euforii umírnil Šebesta a vyrovnal na 4:4. Pátý zásah za Karáskova záda nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Gól padl až 3,5 minuty před koncem, bohužel opět do sítě domácích. Remízu, která by zaručila postup, se domácí snažili urvat při power-play, ale naopak sami inkasovali šestou branku z hole Malínského a prodlužovalo se.

Prodloužení ovládli hosté. Domácí bez nápadu nedokázali Pirochtu přímo ohrozit, a tak udeřilo na druhé straně. Zlatý gól pro hosty trefil v čase 63:55 Maděra, a ukončil tak domácím letošní sezónu. Ve finále KLM se utkají liberecké týmy VTJ a PSK.

Branky a nahrávky: 11. Rašín (Bauer), 33. K. Veber (Rašín, Peterka), 37. Bauer (Peterka), 44. Preussler (Holčák) - 7. Baran (Malínský), 9. Šebesta (Ubry), 31. Šebesta, 48. Šebesta (Zákoutský), 57. Zákoutský (Maděra), 59. Malínský, 64. Maděra. Vyloučení: 5:6. Diváci: 380.

Pavel Milt