HC Česká Lípa - HC Frýdlant 10:3 (4:0, 4:2, 2:1)

Už po 68 vteřinách hry vedli domácí 1:0. Čižmarovo nahození sklepl mezi nohy frýdlantského gólmana Holčák. V šesté minutě napřáhl Herzog, jeho střelu frýdlantský brankář vyrazil přímo k Ondřeji Veberovi a ten pohodlně zvýšil na 2:0.

V polovině 9. minuty šel za krosček pykat českolipský Čižmar, ale hosté nejen že celou přesilovku nevystřelili, naopak mohli i inkasovat, když jejich padající obránce otevřel Bauerovi cestu k brance. Ten ale jen vyprášil betony hostujícího Blažka.

Jasná převaha

Obléhání frýdlantské branky pokračovalo. Na gól si příznivci domácích museli počkat až do konce 16. minuty, kdy si spolu dvakrát vyměnili puk Preussler a Bauer a prvně jmenovaný zavěsil do odkryté klece hostů. V závěrečných minutách první třetiny pokračoval tlak České Lípy, který vyústil 47 vteřin před koncem gólem od modré z hole domácího kapitána Holčáka.

Ani v druhém dějství nepolevily útočné snahy domácích. Pokusy Frýdlantu o odpověď končily většinou na modré čáře, takže brankář Karásek v těchto pasážích žádným střelám nečelil. Udeřilo na druhé straně. Popáté překonal Blažka po závaru před brankou Češka. Dalších sto vteřin stačilo Holčákovi, aby po ukázkové souhře dvou na jednoho s Peterkou zvýšil na 6:0.

Uběhla necelá minuta a opět byla k vidění parádní akce domácích. Bauer od mantinelu našel Češku, ten posunul na volného Preusslera, který rozvlnil síť brány hostů posedmé. Stav 7:0 přiměl hosty vyměnit gólmany. Ukolébaní domácí pak zapomněli na Mykisku, který překonal prokřehlého Karáska.

Odpověď domácích přišla po dvou minutách. Z přesné nahrávky Nováka změnil skóre na 8:1 Bauer. Hosté snížili na 8:2 a tento stav zůstal i po 40 minutách.

„Desítka" padla

Hned po zahájení třetí třetiny chybovala domácí obrana, z čehož těžil hostující kapitán Vološín a Frýdlant se potřetí radoval. Stejný borec ujel i o dvě minuty později, Karásek ale jeho střelu bravurním zákrokem kryl. Vzápětí byl vyloučen za obětavý obranný zákrok Staněk a Frýdlant se v přesilovce blýskl několika dobrými střelami, Pacan dokonce trefil tyč. Na druhé straně netrefil Hau ani nadvakrát prázdnou branku.

Po zbytek utkání se hrál poklidný hokej s šancemi na obou stranách. Šest minut před koncem vybídl Herzog ke střele Nováka a ten propálil Proška 9:3.

Stovkou přihlížejících diváků, kteří měli vstupné zdarma, vzývaná desítka byla na dosah. Minutu před koncem ujela hostující obraně dvojice Flekl Herzog. Prvně jmenovaný se rozhodl nenahrávat a dobře umístěnou střelou rozjásal diváky desátým zásahem do frýdlantské sítě, a tak zápas skončil přesvědčivým vítězstvím domácích v poměru 10:3.

Branky a nahrávky: 2. Holčák (Čižmar), 6. Veber O, (Herzog, Čižmar), 16. Preussler (Bauer, Novák), 20. Holčák (Peterka), 26. Češka (Preussler, Bauer), 28. Holčák (Peterka), 29. Preussler (Češka, Bauer), 32. Bauer (Novák), 54. Novák (Herzog), 59. Flekl (Čižmar) - 31. Mikyska, 34. Šír (Vološín), 41. Vološín (Smetana). Vyloučení: 5:1. Diváci: 100.

Pavel Milt