Hostům vyšel začátek, po pěti minutách vedli o tři branky a domácí již jejich náskok nedohnali.

HC TS Varnsdorf - HC Česká Lípa 5:10 (2:4, 0:2, 3:4)

Na začátku se povedlo hostům zatlačit domácí do defenzívy a svou převahu zúročili i brankově. Ve 3. minutě tečoval Říha Bauerovu střelu do domácí branky, o minutu později doklepl puk do sítě Holčák a po Bauerově sólu a jeho přesné trefě byl stav po pěti minutách 0:3.

Domácí si vzali oddechový čas a časem se i oni ukazovali před českolipskou brankou. Jejich přesilovku v 8. minutě po sedmi vteřinách využil Falta a hra se vyrovnala. V 10. minutě přidal čtvrtou branku České Lípy Žák. Ve 14. překvapil nepozorného Bohatého střelou z dálky Bali Šoltés a dvoubrankový rozdíl vydržel až do konce třetiny.

Druhá perioda začala přesilovkou domácích. Nevedlo se jim nijak valně, dokonce je muselo zachránit břevno jejich branky. V 25. minutě přidali hosté, zásluhou Preusslera, pátý gól. Pak se oba týmy snažily střílet, ale jejich pokusy většinou končily vedle branek.

V 31. minutě vypálil Bulva, domácí gólman puk neudržel a Říha ho v pohodě uklidil za brankovou čáru. Pak bylo k vidění obléhání varnsdorfské branky i protiútoky domácích, ale další góly do druhé pauzy nepadly.

Třetí třetina začala hrou 4 na 4, pak byli domácí vyloučeni a Bauer zvýšil českolipské vedení na 7:2. Varnsdorfští pálili jen zdálky a jejich střely Bohatý v klidu likvidoval. Domácí se dočkali až v přesilovce, prosadil se Hradecký. Po menší strkanici se stav hráčů opět zredukoval a Hradecký se trefil podruhé, tentokrát přímo z vhazování 4:7.

Hosté přežili další přesilovku a poté znovu udeřili. Po obléhání domácí branky se prosadil Preussler.

Závěr byl nečekaně gólově bohatý. Devátý zásah do domácí sítě přidal v předposlední minutě Bašek, stejný hráč pak 47 vteřin před koncem dokonal českolipskou „desítku". Ani to nebylo všechno, na konečných 5:10 upravil stav 14 vteřin před sirénou domácí Balo.

V následujícím zápase se muži České Lípy představí opět na ledě soupeře, tentokrát ve Frýdlantu. Utkání se hraje v neděli 11. listopadu od 17 hodin.

Již dvě kola před koncem základní části KLM je jisté, že v ní českolipský tým obsadí nejlépe 5. místo. Čeká ho tedy porce zápasů se soupeři z Frýdlantu a Varnsdorfu.

Hracími dny budou soboty i neděle, termíny budou ještě upřesněny.

Branky a nahrávky: 8. Falta (Oplt), 14. Bali Šoltés, 47. Hradecký (Bali Šoltés, Prokop), 47. Hradecký, 60. Balo (Matějka) - 3. Říha (Bauer), 4. Holčák (Vejr), 5. Bauer (Ulbricht), 10. Žák (Novák, Bauer), 25. Preussler, 31. Říha (Bulva), 42. Bauer (Rašín, Žák), 56. Preussler (Ulbricht), 59. Bašek (Ulbricht), 60. Bašek (Rašín). Vyloučení: 5:6, navíc Flekl (CL) 10 min. Diváci: 120.
Sestava České Lípy: Bohatý (Karásek) - Žák, Novák, Bulva, Ulbricht, Flekl, Bašek, Vejr, Říha, Holčák, Rašín, Preussler, Bauer.

Ostatní zápasy uplynulého 12. kola:

HC Turnov - HC Slavoj Liberec 4:7 (2:1, 1:4, 1:2)

HC Lomnice nad Popelkou - HC Frýdlant 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

close Krajská liga mužů. info Zdroj: Deník zoom_in

Pavel Milt