O překvapení na úkor favorita se postarali v neděli večer českolipští hokejisté. Dosud měli v této sezoně Krajské ligy mužů s vojáky z VTJ Ještěd Liberec na kontě tři porážky a hrozivé skóre 17:38. Tentokrát si přivezli ze soupeřova ledu tři body za výhru 5:4. Vítězství urvali gólem v poslední vteřině řádné hrací doby.

V druhém zápase 17. kola zvítězila favorizovaná Lomnice nad PSK Liberec 7:2.

VTJ Ještěd Liberec - HC Česká Lípa 4:5 (1:1, 1:3, 2:1)

Úvodní gól padl již po 5 minutách. Při přesilovce hostů ujel všem Tomíček, položil si Andrýska v českolipské kleci a v pádu skóroval. 1:0. Odpověď byla blesková, do minuty se na neskutečný výlet z vlastní obranné třetiny vydal Čižmár, povodil domácí obranu a vyrovnal.

Domácí se po přestávce na hosty vrhli a hned po půl minutě Šesták z metru orazítkoval břevno Andrýskovy klece. Počáteční nápor po třech minutách hry opadl a i hosté se pustili do útoku. Ve 26. minutě hledal Bauer volného Peterku u tyče a jeho nahrávka s přispěním obránce Chládka skončila v liberecké síti 1:2.

VTJ Ještěd Liberec - HC Česká Lípa 4:5.Hned po buly se na Tomíčka řítili hned tři hostující hráči, ale Preussler ani Bauer Liberecké potřetí nepokořili. Na 2:2 srovnal v 28. minutě po kombinaci celé pětky Svoboda. Jenže do konce II. třetiny udeřila dvakrát Lípa. Nejprve se před brankovištěm prosadil Rašín a vrátil hostům vedení. To umocnil čtvrtým zásahem do „černého" Novák a domácí prohrávali 2:4.

Přišli o vedení

Na začátku poslední třetiny se zdálo, že domácí přebírají iniciativu, což potvrdili ve 48. minutě. Při akci dva na jednoho se puk dostal k libereckému střelci Tomíčkovi a ten snížil na 3:4. Hosté začali mít s přibývajícími minutami problém s rozehrávkou, čehož málem dvakrát využil domácí kapitán Herda.

Domácí postupně ovládli led a donutili Lípu přejít do defenzívy a v 53. minutě se vojáci dočkali vyrovnání. Puk vyhozený Zetem o mantinel se odrazil přímo k dvojici Tomíček Herda a ta nedala Andrýskovi nejmenší šanci k zásahu.

Andrýsek podržel

Dvougólový náskok byl pryč a navíc hosté byli pod permanentním tlakem. Od dalších pohrom je ochránil několikrát brankář Andrýsek, v těchto chvílích nejplatnější hráč České Lípy. Krize přišla dvě a půl minuty před koncem. Novák vyhodil puk na střídačku a následovala přesilovka domácích.

Srdnatě a obětavě bránící hosté ji přežili bez úhony, a když už všichni mysleli na prodloužení, ujeli Bauer s Peterkou, který zároveň se sirénou vsítil pátý gól Českolipských .

Ti bodovali ve čtvrtém souboji za sebou a upevnili si pozici pro start do play off. Další utkání sehraje HC Česká Lípa v sobotu 1. února v 16.30 hodin na svém zimním stadionu u Ploučnice, kde přivítá lídra tabulky z Lomnice nad Popelkou.

Statistika utkání

Branky a nahrávky: 5. Čižmár, 26. Rašín (Peterka, Čižmár), 31. Zet (Krupička, Peterka), 34. Novák (Bauer, Rašín), 60. Peterka (Bauer) - 5. Tomíček (Dvořák), 28. Svoboda (Šnajdr, Urban), 48. Tomíček (Duda, Beránek), 53. Herda (Tomíček).

Vyloučení: 4:3. Diváci: 44. Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 2:4, 4:4, 5:4.

Sestava České Lípy: Andrýsek - Rašín, Zet, Čižmár, Novák, Herzog, K. Veber, Čapek, Flekl, Bauer, Holčák, Preussler, Češka, Peterka, Krupička.

Krajská liga mužů Libereckého kraje.

Pavel Milt