Domácí vrátili Libereckým drtivou porážku z loňského úvodního utkání a předvedli útočnou a nápaditou hru.Jako první se předvedl domácí gólman Karásek, ale hned po jeho úspěšném zásahu překonal Tomíčka v liberecké brance kapitán Holčák. V 6. minutě se rychlý liberecký Tomíček prosmýkl kolem obránce Zeta a vyrovnal.

HC Česká Lípa - VTJ Ještěd 11:6 (4:2, 6:1, 1:3)

Postupně začali mít navrch domácí hráči, ale jejich tlak utnul ve 14. minutě opět Tomíček, jenž po Burkoňově pasu ujel a hosté vedli. Za domácí vyrovnal v 16. minutě Češka a za minutu bylo ještě veseleji: Preussler skvěle zpracoval Rašínovu nahrávku 3:2. Dvě minuty před přestávkou šel za zdržování pykat Rašín. Hosté ale přesilovku hráli bídně a navíc neuhlídali Preusslera, který z úniku dal čtvrtý gól Lípy.

Náskok rozhodl

Uběhlo pouhých 38 vteřin z druhé třetiny a domácí Preussler docílil hattricku 5:2. Liberečtí se stáhli do obrany, jen vyhazovali a za červenou lajnu se takřka nedostali. Pohromou se pro ně stala pasáž mezi 12. a 14. minutou. Z hezkých hokejových kombinací se postupně trefili Bauer, Preussler a Češka, a náhle byl stav 8:2.

Českolipští se hnali dopředu a liberecký brankář si řádně zachytal. V 18. minutě ho překonal osamocený Preussler, o minutu později Krupička završil pro vojáky potupnou „desítku". Neúnavný liberecký bojovník Tomíček ještě stihl 40 vteřin před druhou pauzou snížit na 10:3.

Třetí dějství navázalo na situaci před přestávkou. Českolipští útočili, hosté vyráželi do protiútoků. Spolupráce Češky a obránce Zeta přinesla ve čtvrté minutě 11. branku Lípy. V deváté minutě Tomíček rozehrál akci, na jejímž konci padl z hole Burkoně čtvrtý liberecký zásah do „černého" 11:4.

Libereckou ztrátu nenavýšili Preussler, ani Krupička, Staněk vyprášil Tomíčkovu výstroj a Češka branku přestřelil. Hosty táhl kupředu hlavně nezmar Tomíček. V 17. minutě snížil na 11:5 a pár vteřin před koncem svým pátým zásahem v utkání dal výsledku konečnou podobu.

Rozjezd do sezony domácí hokejisté zvládli na jedničku. Škoda jen, že si na stadion nenašlo cestu více diváků. Výkon domácích by si bouřlivější kulisu jistě zasloužil.

Branky a nahrávky: 2. Holčák (Šimončič), 16. Preussler (Ulbricht), 17. Preussler (Rašín, Staněk), 19. Preussler (Bauer), 21. Preussler (Češka), 32. Bauer (Krupička), 33. Preussler (Holčák, Ulbricht), 34. Češka (Staněk), 38. Preussler (Zet), 39. Krupička (Preussler), 44. Zet (Krupička) - 6. Tomíček, 14. Tomíček (Burkoň), 40. Tomíček (Burkoň), 49. Burkoň (Vítek, Burkoň), 57. Tomíček, 60. Tomíček. Vyloučení: 4:6. Rozhodčí: Mizera L., - Pevný, Mizera D. Diváků: 70.
Česká Lípa: Karásek - Zet, Ulbricht, Staněk, Rašín, Flekl, Šimončič, Zelinka, Krupička, Bauer, Češka, Holčák, Preussler.

PSK Liberec - Lomnice 5:4 (2:3, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Maděra (Potocký), 16. Kysilka, 28. Potocký, 29. Maděra (Kotrč), 34. Zákoutský (Šebesta) - 13. Rudiš (Kocourek), 13. Junek (Drahoňovský), 15. Junek (Martinec), 36. Rudiš. Vyloučení: 7:4. Rozhodčí: Touš - Lorenčík, Novák. Diváků: 28.

Příští kolo (18. října): Lomnice nad Popelkou - Česká Lípa, Frýdlant - PSK Liberec.

Pavel Milt