HC Česká Lípa  -  HC Slavoj Liberec  1:5 (0:1,0:4,1:0)

První třetina přinesla oboustranně opatrný hokej, kde dominovaly obrany. Liberečtí se snažili dlouhými křížnými pasy přes střední pásmo posílat do brejku křídelní útočníky. Domácí je úspěšně vykrývali a boj o kotouč se odehrával za brankou a v rozích třetiny. Liberečtí se po ztrátě puku rychle vraceli do svého obranného pásma a v bloku se bránili postupným útokům českolipských, které také povětšinou končily v rohu kluziště.

První přímé střely na branku se diváci dočkali až v 6. minutě, kdy na domácího brankaře pálil liberecký kapitán Jiří Herda a měnilo se skóre, 0:1. Bohužel ne obraz hry. Šanci na změnu stavu měli hosté, kdy od patnácté minuty hráli přesilovku, ale českolipští se ubránili. Do konce třetiny se na hrací ploše již nic dramatického nestalo.

Nástup do druhé třetiny se domácím nevydařil. Ve snaze přidat na útočné síle zapomínali na obranné činnosti a hosté nemilosrdně trestali. Ve 22. minutě liberecký Beránek zvyšoval na 0:2, ve 24. Šnajdr na 0:3 a pětiminutovku hrůzy dokonal Šesták na 0:4. Od 29. minuty měli českolipští výhodu jednoho muže na ploše, když za nedovolené bránění si dvouminutový trest odpykával liberecký hráč, ale nabídnutou šanci nevyužili.

HC Česká Lípa - HC Slavoj Liberec 1:5 (0:1,0:4,1:0).

Obdobně si vedli i hosté když byl na dvě minuty za hákování vyloučen hráč domácích. Skóre se měnilo až v 39. minutě. Do branky domácích se trefil liberecký Tomíček.

Třetí třetinu zahájili českolipští dobře. Přidali na důrazu v osobních soubojích, přímočarosti v útočných akcích a rychlosti. Výsledek se rychle dostavil. Hra se vyrovnala, závarů před brankou hostů přibylo. V 51. se jim naskytla šance ke korigování stavu. Na dvě minuty byl vyloučen liberecký hráč za držení protihráče. Přesilovku nevyužili. Změnu skóre přinesla až 54. minuta, když domácí Žák proměnil sólo přes polovinu hřiště a upravil stav utkání na 1:5.

Další šanci ke korekci stavu se českolipským naskytla v 57. minutě, když na trestnou lavici usedl liberecký hráč za hru vysokou holí. Ani tuto šanci nevyužili. A když obrana libereckých někdy i s notnou dávkou štěstí zlikvidovala všechny útoky domácích, svítil na konci na ukazateli stav 1:5.

Českolipští prohráli i čtvrté utkání nového ročníku. Zlepšený výkon z poslední třetiny dává naději, že by ze zápasů, které se hrají o víkendu, body přivést mohli. V sobotu 27. října zajíždí k utkání do Varnsdorfu a v neděli 28. října do Frýdlantu v Čechách.

Branky: 54. Žák - 6. Herda (Tomíček V, Beránek), 22. Beránek, 24. Šnajdr (Šebesta, Herda), 26. Šesták (Beránek, Tomíček V), 39. Tomíček V (Herda). Vyloučení: 2:3. Diváci: 100.

Jiří Laštůvka