Česká Lípa prospala první polovinu sezony na plné čáře. Premiérových bodů se dočkala až v prosinci v jedenáctém kole, kdy přetlačila Varnsdorf. I pak to však byla ze strany „Richterovců“ bída, mužstvo zvládlo znovu bodovat až v polovině února, kdy už bylo jasné, že to na play off nebude. Třetí triumf pak tým přidal v závěrečném sobotním kole proti Jičínu (4:3). 

„V tom závěru sezony si to konečně sedlo a přišly i nějaké výhry. Škoda, že je konec, konečně přišlo zlepšení. Jenže pozdě. Fanouškům se musím za naše výkony omluvit, někdy se na to opravdu nakoukalo dobře. A za jejich neustálou podporu jim patří velké poděkování. Podle mě prostě nejde celou sezonu prohrávat, pár úspěchů muselo přijít. Ať tak či onak, hrát osmnáct zápasů je málo,“ popsal celou základní část českolipský trenér František Richter.

Současný kormidelník střídačky zároveň prozradil, že není vůbec jisté, zda bude koučovat A-tým České Lípy i v další sezoně: „Opravdu nevím, jak to bude, teprve v sobotu jsme skončili. Může přijít nový trenér, můžu pokračovat. Uvidíme. Máme ještě dvě tréninkové jednotky, pak si dáme měsíc volno. A začneme na novo. Chci se sejít s hráči, které jsme měli na hostování a probrat s nimi, zda v České Lípě budou pokračovat. Zároveň se samozřejmě budu snažit přivést do týmu nové hráče.“

Lokomotiva s předstihem ovládla 2. ligu. Hnala ji skvělá atmosféra
FOTO: Lokomotiva s předstihem ovládla 2. ligu. Hnala ji skvělá atmosféra

DORAZÍ MISTR SVĚTA
Českolipský stadion ale s koncem A-týmu rozhodně nezeje prázdnotou. Už v pátek do České Lípy dorazí Michal Broš, mistr světa z roku 2000, trojnásobný držitel českého titulu a dvojnásobný vítěz finské ligy. V Lípě proběhne pod jeho velením ukázka tréninků dovedností.

„Při trénování dětí se vždy zaměřuji na základní věci, to je chování, přístup, emoce, láska, návyky. V tomto správně nastaveném prostředí se samozřejmě do svěřenců snažím dostat co nejvíc hokejových dovedností,“ říká Broš o svém trénování.

Akce startuje v 15.30, na řadě bude nejprve prezentace. Od 16.45 pak proběhne samotný trénink.

HC Česká Lípa – HC Jičín 4:3 (0:1,1:2,3:0)
Branky: 21. Preussler, 44. Zet (Hruška), 57. Preussler (Češka), 58. Havel (Preussler, Češka) – 7. Kollman (Borovec, Mikolášek), 26. Richter (Prokop, Žďárský), 36. Vajsejtl P. (Vajsejtl P. st.). Rozhodčí: Mizera David – Mizera Ladislav, Reichelt Michael. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 85.

Česká Lípa: Bouška Martin – Žák Jiří, Holčák Radek, Gazsi Matěj, Preussler Milan, Havel Jonáš, Krupička Lukáš, Zet Lukáš, Novák Václav, Kouřil Tomáš, Dvořák Vítek, Osmani Florián, Hruška Michal, Michajličenko Petr, Rašín Lukáš, Češka Jaroslav, Selivanov Esposito.

Statečný boj nestačil. Lípa se chystá na bitvy o všechno
FOTO: Statečný boj nestačil. Česká Lípa se chystá na bitvy o všechno