V 17. kole Krajské ligy mužů (KLM) vedli po dvou třetinách nad VTJ Liberec o dvě branky, náskok ale brzy ztratili a i díky mnoha vyloučením v poslední části si odváží z libereckého ledu další porážku. Utkání bylo poznamenáno podivným rozhodováním trojice sudích Hrubý Kajínek, Podrazil.

VTJ Liberec - HC Česká Lípa 7:4 (1:2, 1:2, 5:0)

Hosté začali lépe, ale šlo spíše o optickou převahu. První zásah předvedl jejich brankář Karásek proti Dvořákovi, poté pálil Duda jen do nohou obránce, byl z toho protiútok, na jeho konci faul na Minaříka a přesilovka Lípy. Ta kromě Holčákovy střely nic nepřinesla.Ve 4. minutě se hosté už radovali. Holčákova nenápadná žabka zapadla za Tomíčkova záda. 0:1.

Liberečtí zatlačili, ale ani Špak se Šestákem na Karáska nevyzráli. A tak přišla 9. minuta a v ní Minaříkova akce, pak nahrávka na ideálně postaveného Baška, který nezaváhal a hosté vedli o dvě branky. Stejná dvojice mohla hned po buly opět skórovat, to už ale byl liberecký gólman Tomíček proti. Přesilovka libereckých v 11. minutě byla nebezpečná, ale střely domácích se mezi tyče nevešly.

V dalších minutách se střílelo spíše z dálky a když už se liberečtí Jarolím a Šesták dostali až před Karáskovu bránu, druhý jmenovaný zlomil při střele hokejku. V 17. odešli krátce po sobě na trestnou lavici Šimončič a Zet. Hosté statečně bránili, ale v čase návratu prvního hráče na led dorazil do branky odražený puk Jarolím a snížil na 1:2.

První velkou akci hostů po přestávce hatil před bránou v poslední chvíli obránce Beránek. Pak byl přísně vyloučen Bauer. Domácí pilně stříleli, Dvořák nastřelil dokonce tyč. Ta zachránila Karáska i po přesilovce, při střele Burkoně. V 5. minutě skončil v síti místo puku útočník domácích Tomíček. Byl vyloučen Duda, ale Liberečtí hráli oslabení nebojácně a snažili se i útočit. V 9. nechala domácí obrana v ideální pozici Flekla, ten dostal přihrávku od Bauera a měl dost času na úspěšné zakončení 1:3.

Po dalším vyloučení hostů měl spousty práce českolipský Karásek. Nakonec ho ve 13. minutě překonal se štěstím Dvořák 2:3.

Domácí začínali přebírat iniciativu. Hosté často naivně rozehrávali a nebyli schopni vyvézt puk ze své třetiny, ale v 16. minutě přišla chvíle pro Davida Bauera. Zmocnil se puku, projel celé kluziště, vyhnul se obráncům a backhandovou střelou překonal Tomíčka. Hosté rázem vedli o dvě branky.

Závěrečné dvě minuty přinesly podivnou hru ve středním pásmu, kdy změť hokejek postrkovala puk od modré k modré. Po 40 minutách byl stav 2:4.

První minuty poslední části si Karásek zachytal. Předvedl několik úspěšných zásahů a odolával až do času 2:19, kdy ho překonal Dvořák. Neuběhla ani minuta a Tomíček srovnal na 4:4.

Hosté byli v šoku a hrálo se před jejich bránou. Jediný náznak šance měl Šimončič, ale z nulového úhlu branku nedal. Sporný ofsajd pak zastavil rozjetého Preusslera.

Pak už začal úřadovat sudí a na ledě vzplály emoce. Dvě minuty měl odpykat českolipský Falta, na trestnou ho doprovodil Zet. Následně dostal Ulbricht 5 minut plus do konce za bodnutí holí. Na trestné lavici se náhle tísnily hned čtyři českolipské Šelmy. Dlouhé minuty oslabení Lípa přežila, ale ve 15. minutě dostal u rozhodčích oblíbený Bauer další trest a při něm už přišel gól na 5:4. Střelcem byl Jarolím.

Liberec se již natrvalo usadil na polovině hostů. Jejich odpor definitivně zlomily dvě branky na začátku 18. minuty. Přesné zásahy Beránka a Herdy dělilo pouhých 8 vteřin. Pak už se jen dohrávalo. Po závěrečném hvizdu ještě vypukla bitka na pěsti mezi Tomíčkem a Zetem po které byly uděleny ještě další tresty.

Českolipští se nepoučili z minulého utkání proti PSK a scénář se opakoval. Ve třetí třetině ztratili dvoubrankové vedení, navíc se nechali vyprovokovat nepřesným sudím k diskuzím, za něž padaly osobní tresty.

Do konce základní části zbývají tři utkání. Zatímco VTJ si tímto zápasem play-off zajistil, Lípu čeká povinnost bojovat. Příležitost bude hned tuto sobotu v 15:15 hodin proti HC Lomnice.

Branky (nahrávky): 19. Jarolím Filip (Duda Martin), 33. Dvořák Ondřej, 43. Dvořák Ondřej (Špak Jiří, Šnajdr Ondřej), 44. Tomíček Václav (Herda Jiří, Beránek Milan), 56. Jarolím Filip (Burkoň Jan, Beránek Milan), 58. Beránek Milan, 58. Herda Jiří (Špak Jiří) - 4. Holčák Radek, 8. Bašek Dominik (Minařík Marcel), 29. Flekl Petr (Bauer David), 36. Bauer David (Ulbricht Radek).
Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil R. Diváků: 18. Vyloučení: 2:7, navíc Ulbricht 5 + do konce, Zet 5 + do konce, Flekl 10 minut, Zet 10 minut, Falta 10 minut (všichni Česká Lípa). Využití: 1:1. Oslabení: 0:0.

Lomnice - PSK Liberec 10:3 (2:1, 3:2, 5:0)

Tým PSK přijel se snahou konečně v této sezóně porazit Lomnici, ale měl k dispozici pouze třináct hráčů, a to proti kompletním domácím (chyběl pouze střelec Vašek) nemohlo stačit. Přesto hosté, hlavně díky skvělému brankáři Nedvídkovi, drželi se svým soupeřem krok a v polovině zápasu to bylo dokonce nerozhodně 3:3.

Pak ale během tří minut z holí Kedršta a Rudiše Lomnice odskočila na rozdíl dvou branek. Do třetí třetiny hosté nastupovali se snahou ještě se poprat o zisk nějakých bodů, ale jejich pozdní příchod na led znamenal dvouminutový trest hned od začátku a když byl chvíli poté vyloučen za zdržování hry Baran, domácí nezaváhali a přidali další branku. To již hosté nezvládli a totálně odpadli.

Hráči Lomnice přidávali jednu branku za druhou, až na ostudnou desítku, kterou neubránil ani stále pozorně chytající Nedvídek.

Branky (asistence): 14. Vala (Rudiš, Ješko), 17. Ješko (Vala), 26. Kedršt (Knap, Bláha), 33. Kedršt (Martinec), 36. Rudiš (Vala), 43. Rudiš (Vala, J. Syrovátka), 48. Bláha (Martinec, Kedršt), 49. Rutkovský (J. Syrovátka), 49. Kedršt, 54. Kedršt (Knap) - 16. Číž (Potocký), 31. Maděra (Jiří Zákoutský), 33. Potocký (Vorel).
Rozhodčí: Neťuka - Doležal, Štrébl. Vyloučení: 3:9, využití: 4:2.

Pavel Milt