Vysoká divácká návštěva (téměř 230 fanoušků) hodně potěšila hokejisty České Lípy ve 13. kole Krajské ligy mužů (KLM), ve kterém hostili tým z Varnsdorfu.

O konečném výsledku a zasloužené výhře domácího mužstva rozhodla hned první dvacetiminutovka.

HC Česká Lípa - HC TS Varnsdorf 8:2 (5:1, 2:0, 1:1)

Jako první sice zahrozili hosté, ale pak už měli na holích puk domácí, a to až do času 1:33 min., kdy přesně zamířil Holčák a překonal Veroňka ve varnsdorfské bráně. Domácí kapitán byl autorem i druhé branky domácích, kdy dorazil puk do prázdné branky po odražené Krupičkově střele.

Pak se do strkanice pustili Zet a Židlický, oba byli vyloučeni a ještě na trestné lavici si vyměňovali „zdvořilosti". Hosté v 10. minutě snížili v přesilovce zásluhou Zábranského, ovšem poté opanovali led Českolipští. Krupička se ve 12. minutě prokličkoval až před bránu a pohodlně zvýšil na 3:1. Záhy byl vyloučen domácí Rašín, ale obešlo se to bez gólu, naopak po jeho návratu na led chytře nahrál Minaříkovi a ten dal čtvrtou branku Č. Lípy.

Minutu před sirénou se vytáhl domácí brankář Bohatý, který vychytal únik dvojice Málek a Javůrek. Poslední slovo v první třetině měl Minařík, který 21 vteřin před koncem využil Preusslerovu přihrávku a upravil stav na 5:1.

Natěšení diváci čekali po přestávce na gól necelé čtyři minuty. Pak si Minařík pohrál s hostující obranou a našel volného Preusslera, který se nemýlil. Hned v další minutě se puk prapodivně odrazil od plexiskla a dopadl na hůl před brankou najetého Češky. Ten pohotově vypálil a stav byl 7:1.

Holčák bojuje s hostujícími Damnitzem a Faltou.

Ačkoliv i dál hra připomínala spíš přesilovku domácích, další branky nepadaly. Českolipští hráli na krásu, snažili se zakončovat do prázdné branky, což se nedařilo. Neujala se Krupičkova střela z otočky, ani Zetova dělovka od modré. Hosté útočili jen sporadicky, střely Kravetse a Damnitze byly zlikvidovány v pohodě chytajícím Bohatým.

Tempo postupně opadlo, zápas byl rozhodnutý a nikdo se nikam nehnal. V posledních dvou minutách domácí zvýšili tlak, ale Holčák, Češka ani Preussler se do listiny střelců nezapsali.

Třetí třetina začala vyrovnanou hrou a i nadále se hrálo v poklidném tempu. Diváky zaujala až 9. minuta. Po dlouhém obléhání branky Varnsdorfu puk doputoval k Podávkovi a ten po zemi zvýšil vedení na 8:1. Ve 12. minutě si domácí gólman vybral slabší chvilku. Podcenil Faltovu střelu od hrazení a hosté se radovali z druhého úspěchu večera.

Českolipští chtěli přidat další zásahy, ale jejich snaha končila většinou nepřesnou finální nahrávkou. Pak se v krátkém sledu prostřídali na trestné lavici domácí Češka a Zet. Hosté ale v obou přesilovkách skoro nevystřelili. Poslední minuty se zápas už v poklidu dohrával. Českolipští byli po skončení odměněni potleskem početného obecenstva.

Boj o play-off tedy vrcholí. Na své pronásledovatele má nyní českolipský tým na třetím místě sice čtyř a sedmibodový náskok, ale tým Frýdlantu má k dobru ještě zápas s Lomnicí. Vypadá to, že o postupu a nasazení do play-off rozhodne až poslední kolo.

V tom předposledním přivítají svěřenci trenéra Františka Richtera (v neděli 31. 1.) suveréna letošní KLM, tým Lomnice. Vzájemné zápasy těchto týmů bývají tradičně vypjaté a hodně dramatické. Utkání začíná v 16 hodin a HC Česká Lípa zve všechny diváky do ochozů.

Branky (nahrávky): 2. Holčák (Češka), 4. Holčák (Krupička, Češka), 12. Krupička, 15. Minařík (Rašín), 20. Minařík (Preussler), 24. Preussler (Minařík), 25. Češka, 49. Podávka - 5. Zábranský (Bafia), 52. Falta (Bafia). Rozhodčí: Štěpán Petr, David Holada, Michaela Vošťálová. Vyloučení: 5:5. Diváků: 230.
Sestava České Lípy: Bohatý (Karásek) - Žák, Staněk, Zet, Ulbricht, Bulva, Podávka, Flekl, Bašek, Minařík, Holčák, Češka, Preussler, Rašín, Krupička. Trenér: František Richter.

Zbývající výsledky 13. kola:

Hokejový klub Lomnice nad Popelkou - HC VTJ Ještěd Liberec 9:3 (0:1,5:0,4:2)
BHK Turnov - HC Frýdlant 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Krajská liga Libereckého kraje.

Pavel Milt