Byl to dramatický a bojovný zápas s vítězným koncem pro hosty. Lípa se díky tomu dostala v tabulce KLM na průběžné třetí místo, kde má stejně jako Slavoj Liberec 31 bodů.

HC Frýdlant - HC Česká Lípa 6:7 (0:1, 2:2, 4:4)

Domácí na hosty nastoupili v rychlém tempu, hned v úvodu se vrhli do útoku a ve 4. minutě dokonce nastřelili tyč Andrýskovy branky. O dvě minuty později ale zabojoval hostující Bauer, jím získaný puk převzal Preussler a ránou pod víko poslal českolipské do vedení.

V 11. minutě hráli domácí dlouhé oslabení o dva muže, ale poctivě bránili. Puk se sice ocitl za jejich brankovou čárou, ale gól nebyl uznán, jelikož Preusslerova střela prošla boční sítí. Dvě vteřiny před první sirénou se u frýdlantské branky strhla hromadná bitka, po které se zaplnily trestné lavice na obou stranách.

Po přestávce a dalším vylučování se hosté v 26. minutě díky Šestákovi dostali do dvoubrankového vedení.  Luxusní dvouminutovou přesilovku 5 na 3 dostali domácí ve 34. minutě. Tlak si vytvořili přímo drtivý, ale obrana Šelem a vynikající Andrýsek pokryli všechny jejich střelecké pokusy.

Po přesilovce, kdy se Lípa opět usadila v útoku, ale přišla rychlá akce domácích a Vondráček snížil. Slabší chvilku si hostující gólman vybral minutu a půl před koncem třetiny. Za záda mu propadla nevýrazná střela Velechovského od modré čáry. Po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 2:2 a začínalo se od začátku.

Do vedení šli frýdlantští ve 43. minutě přesilovkovým zásahem Jandy. Hned v další minutě zvýšil na 4:2 Kotrč. Na čtvrtý úspěch domácích po půl minutě odpověděl Bulva. Českolipští se tlačili před gólmana Blažka a chtěli vyrovnat. To se jim povedlo v 49. minutě. Minařík si převzal puk od Rašína a z ideální pozice srovnal. 4:4.

Důsledné napadání domácí rozehrávky se českolipským vyplatilo v 53. minutě. Akci celého útoku přesně zakončil Minařík a hosté opět vedli. Domácí zase srovnali a stačilo jim k tomu 26 vteřin. Střelcem byl Kolmann. Konec 55. minuty patřil Bauerovi. Objel hned několik domácích obránců a přidal šestou branku hostí.

Čas neúprosně běžel a tlačil domácí vpřed. Minutu a půl před koncem si domácí vybrali oddechový čas a odhodlali se k power-play. Risk se vyplatil a 55 vteřin před koncem Doubek vyrovnal na 6:6! Všichni už vyhlíželi prodloužení. Pak ale dostali hosté výhodu přesilovky a v ní, v čase 59:40 se přesně trefil Bauer. Hosté šťastně vyhráli 6:7 a jejich fandové v hledišti mohli slavit.

Základní část KLM se chýlí ke konci. O účastnících play-off je rozhodnuto. Českolipským Šelmám patří tři kola před koncem třetí příčka. V sobotu 27. ledna se naposledy před nadstavbou představí domácímu publiku. Přivítají lídra soutěže z Turnova. Zápas začne v tradičních 16 hodin.

Branky (asistence): 36. Vondráček (Kolmann), 39. Velechovský (Vondráček), 43. Janda (Doubek, Chlum), 44. Kotrč, 53. Kolmann (Vondráček), 60. Doubek (Vondráček) - 6. Preussler (Bauer), 26. Šesták (Holčák, Zelinger), 45. Bulva (Křepelka, Holčák), 49. Minařík (Rašín), 53. Minařík (Šesták, Holčák), 55. Bauer (Rašín), 60. Bauer (Křepelka, Bulva). Vyloučení: 10:8, využití: 1:2. Rozhodčí: Bernat - Kaňkovský, Grundler.
HC Česká Lípa: Andrýsek - Žák, Dvořák, Křepelka, Zet, Novák, Bulva, Rašín, Pulda, Preussler, Minařík, Holčák, Krupička, Zelinger, Bauer, Šesták.