HC Česká Lípa - HC TS Varnsdorf 12:2 (2:0, 6:0, 4:2)

Bezbrankový stav vydržel necelé tři minuty. Pak propálil varnsdorfského gólmana Slámu Rašín. Vzápětí ovšem dostali hosté možnost trestného střílení. Jeho exekutora Matějku ale vychytal Bohatý a stav se neměnil. Domácí útočili, ale jejich snahu přejít útočnou modrou mařily ofsajdy.

Hosté se směrem dopředu moc nepředváděli. Spoléhali spíše na brejky, ty ale v klidu pokrývala domácí obrana. Na další puk v síti hostů čekalo publikum až do 17. minuty. Branka Preusslera však nebyla uznána pro vysokou hůl. Českolipský střelec ale nesmutnil dlouho, do minuty doklepl střelu Nováka za Slámova záda zcela regulérně.

Druhá třetina začala několikerým vyloučením Varnsdorfu. Domácí přesilovku 5 na 3 využili až ke konci, trefil se Holčák. I dál se plnily trestné lavice, chvíli se hrálo i 3 na 3. 26. minuta přinesla čtvrtý gól domácích z hole Češky. Slámu ve varnsdorfské brance nahradil Března. Toho překonal v 28. minutě Preussler a do minuty zvýšil na 6:0 nikým neobtěžovaný Dvořák.

close HC Česká Lípa - HC TS Varnsdorf 12:2. info Zdroj: Deník/Jaroslav Marek zoom_in

Pak v přesilovce nastřelil Preussler tyč a po jejím skončení tečoval šikovně střelu Bulvy Bašek a stav byl již 7:0. Pak zápas nabral fazónu nevyhlášené přesilovky domácích a zmar Varnsdorfu ve druhé třetině dokonal minutu před pauzou mazáckou střelou kapitán domácích Holčák. 8:0.

Zápas byl rozhodnutý, ale hosté se přesto po pauze vrhli do útoku. Jejich snahu zúročil v 42. minutě Balo. 8:1. Za minutu odpověděl Žák, který překonal již ležícího Březnu. Hrálo se na jednu branku a domácí příznivci vyvolávali „deset!". Jenže skórovali opět hosté, v přesilovce překonal Bohatého střelou pod víko Matějka.

Desítku domácích dokonal svým třetím gólem večera Preussler. Zápas se zlomil v exhibici a českolipští předváděli líbivé kombinace. V 57. minutě se mezi střelce zapsal ještě Bauer a minutu po něm přidal dvanáctou branku domácích Češka. Zbytek zápasu dohráli domácí za nadšených ovací domácích fandů.

close HC Česká Lípa - HC TS Varnsdorf 12:2. info Zdroj: Deník/Jaroslav Marek zoom_in

Branky (nahrávky): 3. Rašín, 18. Preussler (Novák), 23. Holčák (Bašek), 26. Češka (Bauer), 29. Preussler (Bauer), 30. Dvořák (Češka, Bulva), 36. Bašek (Bulva), 39. Holčák (Dvořák), 45. Žák (Preussler, Novák), 54. Preussler (Novák, Rašín), 57. Bauer, 58. Češka (Bulva) - 44. Balo (Prokop), 53. Matějka (Prokop). Rozhodčí: Štěpán Petr, Liška Daniel, Lichtenberk David. Vyloučení: 6:6. Diváků: 100.

Pavel Milt