Na střídačce pak kryl záda Michalu Holešovi Michal Mahdal, brankářská dvojka z Mladé Boleslavi. Domácí sice po celé utkání dotahovali soupeřův náskok, ale na konci základní hrací doby svítily na ukazateli skóre dvě trojky.

HC Česká Lípa - HC Roudnice n. L.
3:4 sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)

Pětiminutové nastavení vítěze neurčilo, a tak rozhodly až samostatné nájezdy. Ten rozhodující proměnil Jan Boháček. Roudnice si tak z České Lípy odváží dva body za výhru po samostatných nájezdech. Vzhledem k tomu, že Kobra prohrála v Mostě rovněž po nájezdech, zůstávají Českolipští na devátém místě tabulky.

Lépe začali tento duel hosté, kteří se hned ve 3. minutě ujali vedení. Po přihrávce Boháčka usměrnil touš za Holešova záda Adam Kotrba – 0:1. Záhy sudí Prchal vyloučil dva roudnické hráče, Sailera s Bílkem a šelmy měly k dispozici dvojnásobnou početní převahu. V největší šanci se ocitl Pekárik, ale v rozhodující chvíli mu kotouč sjel z hole.

Následně usedl za katr také Jakeš a v oslabení se proti jedinému obránci řítila dvojice Patzenhauer – Bauer, ale prvně jmenovaný pouze vyprášil Knapovy betony. Stejní hráči si pak spolupráci zopakovali ve 13. minutě, tentokrát už s gólovým efektem. Při vyloučení Cafourka předvedli skvělý ťukes a Vlastimil Patzenhauer zakončil do prázdné branky – 1:1. Na druhé straně zachránila Holeše tyč jeho svatyně.

Na začátku druhé třetiny se hrál svižný hokej, který přibrzdilo až potrestání Karla a Jakeše. I hosté se provinili proti pravidlům a na trestnou usedl Knesl. Knapovu pozornost pak vyzkoušel střelou od modré čáry Formánek, Knapova lapačka byla na místě. Ovšem znovu platilo heslo nedáš - dostaneš. Aleš Knesl naskočil do hry, převzal od Antončíka skvělý pas a tváří v tvář Holešovi nezaváhal – 1:2.

Vyrovnání měl na hokejce Jakeš, Knapa ale z ostrého úhlu nepřelstil. Ve 38. minutě před Knapem doslova hořelo. Českolipská první formace zatápěla v roudnickém obranném pásmu, jako poslední se k puku dostal Šulc, ale bezmocně ležícího Knapa nepřehodil.

Nástup do posledního dějství neměli domácí vůbec špatný, ve velké šanci trefil Šulc Knapovo rameno. Ve 46. minutě usedl na lavici hanby roudnický Novák, ale místo toho, aby šelmy ohrozily Knapa, málem samy inkasovaly. Od pohromy je zachránil až výtečný Holeš. Predátoři se dočkali vyrovnání o minutu později, na modré čáře se zmocnil puku Petr Macek a Knap uviděl touš až ve své síti – 2:2.

Vyrovnaný stav však neměl dlouhého trvání, na konci 50. minuty objel Pavel Mrňa Holešovu svatyni a českolipský brankář se už nestihl přemístit – 2:3. Krásnou individuální akcí se blýskl Peter Beneš, ale sám před Knapem selhal. V čase 52:25 vyrobili hostující obránci totální hrubku, když namazali přímo na hůl Vlastimilu Patzenhauerovi, který střelou na lapačku srovnal na 3:3.

Pět minut před koncem znovu čaroval Holeš, když kryl nebezpečné pokusy hostů. Tři body pro Roudnici měl na hokejce Mrňa, ale když nezamířil přesně, přišlo na řadu pětiminutové prodloužení. V nastavení se kromě pár vyloučení nestalo nic vážného, a tak o vítězi tohoto duelu rozhodly až samostatné nájezdy. Rozhodující penaltu si připsal Jan Boháček a přibalil tak svému týmu na cestu důležité dva body do tabulky.

Branky a nahrávky: 13. Patzenhauer (Bauer), 48. Macek (Jakeš), 53. Patzenhauer - 3. Kotrba (Boháček), 33. Knesl (Antončík), 50. Mrňa, 65. Boháček.
Č. Lípa: Holeš - Dostál, Cafourek, Zenk, Jirkovský, Macek, Formánek - Patzenhauer, Jakeš, Adámek, Výrut, Šulc, Bauer, Pekárik, Beneš, Jambor, Příhoda.
Roudnice: Knap - Bílek, Antal, Knesl, Novák, Boháček, Novotný, Chalupa, Chamrád, Mrňa, Božilov, Antončík, Sailer, Kotrba, Sladký, Štěpán, Veselý, Janíček.

Michal Šandor