Hokejisté se usadili na konci tabulky

Sokolov - Českolipským opět vyšla první třetina, přesto ze Sokolova nepřivezli ani bod, i když vedli o dvě branky

6.12.2010 5

Kadlec (vlevo) se Stehlíkem se snaží zastavit pronikajícího Jirkovského.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Je to letošní sezonu obehraná písnička. Hokejisté České Lípy sice opět na výbornou zvládli první třetinu, vytvořili si slušný dvoubrankový náskok, nicméně ve zbytku utkání jako by vyklidili pracně vybudované pozice. Soupeř naopak po první přestávce zlepšil produktivitu a převzal herní taktovku.

Svěřenci trenérů Kanise a Lassiga byli navíc nuceni odehrát utkání na pět obránců, neboť nemoc nepustila do hry Jana Zemana, zatímco Petr Formánek si odpykává třízápasový trest.

Sokolov – Česká Lípa
4 : 2

Pro řadu hokejistů na obou stranách to byl velmi pikantní souboj. Jaromír Carvan vedl Českou Lípu v první polovině sezony 2008/09, Miroslav Kanis pak ještě loni působil v Sokolově. Za Predátory nastoupil také někdejší sokolovský útočník Jan Setikovský, který se však vřelého přivítání od tamních fanoušků rozhodně nedočkal. Utkání začalo očekávaným tlakem Sokolova.

Zatímco první dvě formace ještě se ctí odolávaly, třetí se pravidelně ocitala pod drtivým tlakem. Českolipští ovšem udeřili hned z první vážnější akce. V situaci dva na dva posunul Setikovský puk na Martina Příhodu a ten s trochou štěstí propasíroval kotouč za Štelmachova záda.

Hostům se poté povedlo přečkat oslabení po vyloučení Adámka a při hře 4 na 4 přidali druhý gól. Miloslav Cafourek zavážel puk do útočného pásma a zatímco mu jeho spoluhráči odjeli střídat, napřáhl se a tvrdou ranou zpoza modré čáry zaskočil Štelmacha.

Domácí střídačka okamžitě reagovala oddechovým časem, po němž už na ledě působil jiný Sokolov. Jeho útočníci se vrátili k osvědčené agresivní rychlé hře a Holeš měl stále více práce.

Do přestávky se ovšem Baníku snížit nepovedlo, a tak měli Českolipští po prvních dvaceti minutách slušné vyhlídky na překvapivý bodový zisk. Ty se ovšem začaly rozplývat jen pár minut po zahájení prostřední části. Nejprve hosté propadli při útočné akci 3 na 1, obránci nechali za svými zády Petra Kuklu, který si položil Holeše a krásně zakončil.

O pár vteřin později již bylo vyrovnáno. Po velkém závaru na českolipském brankovišti doslova dopíchal kotouč za Holeše Jakub Kořínek a začínalo se opět od nuly. Predátoři poté dokázali vyrovnat hru, jenže slibně se vyvíjející přečíslení nedotáhli do konce. Šulc nejprve nabízel před prázdnou bránu Jakešovi, ale puk mu při nahrávce sjel z hole a následně Nekvinda v úniku mířil jen do Štelmacha.

Domácí ovšem s blížícím se koncem třetiny vystupňovali svůj tlak a v přesilové hře se také dočkali třetí gólové radosti. Od modré napřáhl nekrytý Kořínek a čistým průstřelem propálil Holeše.

Třetí dějství už přineslo velmi koncentrovaný výkon Baníku, který závěrečnou pasáž hry jasně opanoval. Už zkraje periody se do velké šance prokličkoval Sopr, nicméně z bekhendu prostor mezi třemi tyčemi minul. Právě duo Soukup - Sopr zaměstnávalo českolipského gólmana nejčastěji.

Druhý jmenovaný Zdeněk Sopr pak šikovnou tečí usměrnil do sítě nahození Kukly od modré čáry. Predátorům sice vzápětí rozhodčí Poskočil daroval možnost přesilové hry pěti proti třem, ale ani ty největší šance v podání Nekvindy či Jakeše zůstaly bez využití. Závěr zápasu přinesl velmi divoký hokej.

Nejprve proti ujíždějícímu Soprovi čaroval Holeš, následně ze vzduchu nedokázal sklepnout puk do prázdné brány Jakeš. Na druhé straně se hezkou akcí blýskl Topinka, a protože ke gólu nevedla ani šance Martina Příhody, skončilo utkání zaslouženým vítězstvím domácích 4:2.

Branky a nahrávky: 24. Kukla (Mareček), 26. Kořínek (Topinka, Soukup), 39. Kořínek (Bauer), 49. Sopr (Kukla, Hauer) - 4. Příhoda (Setikovský, Cafourek), 10. Cafourek (Jakeš, Zenk). Rozhodčí: Poskočil - Ingřiš, Vavruška. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 493. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
HC Baník Sokolov: Štelmach - Kořínek, Hauer, Formánek, Toms (A), Říha, Mudra, Diblík, Strýček - Soukup, J.Bauer, Kukla (C) - Topinka, Sopr (A), Dobřemysl - Račanský, P.Nový I, Mareček - D.Závorka, T.Jakubal. Trenér: Jaromír Carvan.
HC Predators Česká Lípa: Holeš - Cafourek (A), Dostál, Jirkovský, Zenk, Beneš, Výrut - Jakeš (C), Kauschitz, Šulc - Příhoda, Nekvinda, Setikovský - Baburins, Adámek, Lassig. Trenéři: Miroslav Kanis a Pavel Lassig.

Zápasy v tomto týdnu:

středa 8. prosince HC Klatovy vs. Česká Lípa – od 18:00 hodin
sobota 11.proince HC Most vs. Česká Lípa – od 18:00 hodin
neděle 12. prosince Česká Lípa – HC Most – od 17:00 hodin

Českolipské hokejisty čeká perný týden v podobě tří zápasů. Jedním z nich je dohrávka s Mostem. Po devatenácti kolech a sedmnácti odehraných zápasech jsou Predátoři na konci tabulky se ziskem sedmnácti bodů. Zvítězili pouze čtyřikrát.

Dva zápasy odehrají s Mostem, který je v tabulce druhý. Klatovy jsou na čtvrtém místě a Českou Lípu v předešlém zápase porazily 4:1.
Připsat si body bude pro Českolipské tedy velmi těžké. Prokazují, že jim chybí fyzická kondice, v několika posledních zápasech dokáží držet krok se soupeřem jen jednu či dvě třetiny.

Autor: Radek Barkman

6.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 5

Archeologické muzeum sídlí v budově bývalé městské šatlavy v historickém centru České Lípy.

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Kam za sportem na Českolipsku

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Cizinec boural pod vlivem drog a v kradeném autě

Cvikov – Až osmileté vězení hrozí jednatřicetiletému muži z Polska, který pod vlivem drog a s ukradeným autem boural u Kunratic u Cvikova.

OBRAZEM: Rybáři vylovili Horecký rybník ve Stráži

Stráž pod Ralskem - Především kapry, ale i sumce vylovili rybáři během tradičního výlovu z Horeckého rybníka ve Stráži pod Ralskem.