Společné týmy mladých hokejistů v kategoriích U11 a U12 tří extraligových klubů získaly zlato a bronz na známém Finland Lions Cupu v sérii Legacy Global Sports . Ve finále porazili finský výběr z Turku a o bronz finský výběr z Esspa. Cenné vítězství bylo nad švédsko-kanadsko-ruským týmem Future Stars. Zlatý tým Czech North hockey před finálovým zápasem uctil minutou ticha hráče, kouče několikanásobného mistra světa Luďka Bukače. Týmy vedli boleslavský Lukáš Zörkler, liberecký Vojtěch Fiala a hradecký Emil Veselý.

Kaňkovský v hlavičkovém souboji s Finklárem.
Arsenal vyhrál šlágr jara. Lídra z Doks porazil na jeho hřišti

„Generální manažer projektu Miroslav Matějka uvádí: „Je malým zázrakem, že se celý projekt podařilo zorganizovat. Hokej kluci hrát umí a baví je. Nyní si přejeme s vybranými kluky získávat hokejové i jazykové dovednosti i poznání, že velká část výkonů je kromě hokejového umu „v hlavě“, psychické stabilitě a správné dávce hrdosti. Děti jsou nadějí pro náš historicky nejúspěšnější český sport, který se stal národním fenoménem nejednou v historii, v dobách pro národ nejtěžších, jako byl rok 68 či okupace.“

Pod hlavičkou Czech North hockey vznikl projekt „Hokejová mládež tří krajů na světová mistrovství“ za podpory Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského kraje a tří statutárních měst. Vyvrcholením společného projektu bude účast na světovém mistrovství „CCM Euro Invite“, které se bude konat ve Slovinsku.

Ilustrační foto
Florbalisté Slovanky skončili čtvrtí