Mimo původního plánu si už měli užívat volna, jenže situace se změnila. „Budeme se připravovat na baráž o udržení ve druhé lize,“ potvrdil včera Českolipskému deníku trenér Pavel Lassig, jenž dodal, že kvůli protestu HC Roudnice, povolalo vedení českolipského klubu na dnešní den většinu hráčů druholigového HC Č. Lípa.

„V rámci baráže o záchranu ve druhé lize bychom se měli utkat se Strakonicemi. První duel této prolínací části se má odehrát 9. března,“ doplnil kouč Pavel Lassig.

Jak už Českolipský deník informoval, důvodem pro baráž je odebrání tří bodů za údajný neoprávněný start českolipského hráče ve vítězném zápase v Roudnici nad Labem (4:1). Do tohoto utkání zasáhl sedmnáctiletý obránce Lukáš Zet, který ve stejný den (5. února) hrál i za starší dorost Mladé Boleslavi.

V čem je problém?

A to je právě ten problém…

Soutěžní a disciplinární řád Českého svazu ledního hokeje totiž zakazuje start hráčům mladším osmnácti let ve dvou utkáních během jediného dne, tedy pokud se vyloženě nejedná o turnajové klání, na což vedení HC Roudnice poukazovalo a podalo oficiální protest u řídicího orgánu.

Sportovně – technická komise ČSLH se následně případem několik dní, i za pomoci právníků, zabývala, protest HC Roudnice zamítla kvůli formální chybě, ovšem za neoprávněný start hráče potrestala Českou Lípu odebráním tří bodů při zachování výsledku dosaženého na ledě.

To pak v praxi znamená, že mužstvo od Ploučnice v tabulce po základní části 2. ligy klesne na poslední příčku za Kobru Praha.

Více ČTĚTE ZDE…