Hokejová družina kouče Františka Richtera po bojovném výkonu svého soka porazila 4:3 (1:0, 1:0, 2:3), i když v samém závěru musela čelit jeho náporu.

HC Česká Lípa – HC Turnov 1931  4:3 (1:0, 1:0, 2:3)

Tři kola před koncem základní části KLM čekal na českolipské hokejisty soupeř z nejtěžších. Přivítali vedoucí tým tabulky Turnov. A ani ten neodjíždí z Lípy s bodovým ziskem.

Hned začátek zápasu ukázal, že se bude na co dívat. Domácí v nejsilnější sestavě se na turnovské vrhli a ti se nehodlali jen pasívně bránit. Hrálo se rychle, k vidění byly hezké akce na obou stranách. V sedmé minutě hosté neuhlídali kombinaci první formace domácích a na jejím konci byl přesně mířící Rašín.

Další velké šance hosté přežili v 9. minutě. V polovině třetiny se poprvé vylučovalo, domácí, a po nich i hosté, ale oslabení sehráli s přehledem. Turnov přidal a Bohatý v domácí brance musel vytáhnout několik parádních zákroků. Ani v přesilovce domácích na konci třetiny se stav zatím neměnil.

Po pauze se střílelo spíše z uctivé dálky. V 25. minutě měli domácí výhodu půlminutové přesilovky 5 na 3. Nevyužili jí, zato hosté poté přitvrdili a k vidění bylo i několik hraničních zákroků. V 28. minutě rozjel domácí akci Bauer, puk předal Holčákovi a stav byl 2:0.

HC Česká Lípa – HC Turnov 4:3.Zdroj: Deník/Jaroslav Marek

Pak byli chvíli aktivnější hosté, ale Bohatý jejich pokusy pokryl. Nenudil se ani jeho protějšek Kysilka. Bojovalo se o každý metr ledu. Zase se vylučovalo, tentokrát na obou stranách. Hrálo se 4 na 4 a více místa na ledě svědčilo spíše domácím. Dvě minuty před druhou přestávkou došlo k velké strkanici před Kysilkou, gól ale nepřidal ani jeden z týmů.

Hnáni touhou něco udělat s nepříznivým stavem, se turnovští po přestávce vrhli do útoku. Bohatý opět několikrát skvěle zasáhl. Tato fáze skončila ve 46. minutě. Výpad domácích skončil u Češky a ten vyzrál na Kysilku potřetí.

Stav 3:0 vypadal pro domácí růžově. Turnovští ale bojovali dál. V 51. min ujel Krupička, byl faulován a jel trestné střílení. Na hostujícího brankáře nevyzrál, navíc za dalších 23 vteřin snížil na 3:1 Šimůnek. Čtyři minuty před koncem se za domácí prosadil probuzený střelec posledních kol Bauer a domácí vedli zase o tři góly.

Ale jen půl minuty. Pak vypálil Hanuš a Jágr doklepl puk za bezmocného gólmana českolipských. A bylo hůř. Od bruslí domácího obránce se odrazil Maděrou nahozený puk a na drama bylo zaděláno. 4:3. Do konce zbývalo něco přes tři minuty. Turnov nakonec zkusil i power-play, umocněnou o vyloučení domácího hráče. Jenže domácí vybojovaný náskok statečně uhájili.

Tři body a získaný skalp lídra soutěže usadili českolipské na druhém místě soupeře. Zbývající zápasy odehrají Šelmy venku. Tuto neděli v 18:00 nastoupí ve Varnsdorfu a základní část KLM ukončí 10. února ve stejném čase na ledě libereckého Slavoje.

Branky (asistence): 7. Rašín (Bauer), 28. Holčák (Bauer), 46. Češka (Krupička), 56. Bauer (Žák) - 52. Šimůnek Jiří (Maděra), 57. Jágr (Hanuš), 57. Maděra. Vyloučení: 6:6, využití: 0:0, v oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 26:23. Rozhodčí: Mizera Doležal, Štrébl.
Sestava České Lípy: Bohatý, Zelinger, Zet, Dvořák, Novák, Žák, Bulva, Křepelka, Češka, Krupička, Pulda, Šesták, Minařík, Bauer, Rašín , Holčák, Preussler.

Ostatní utkání 18. kola:

HC Frýdlant - HC Slavoj Liberec 7:5 (2:1, 2:1, 3:3)

HC TS Varnsdorf - HC Lomnice nad Pop. 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Pavel Milt