„V plánu máme odehrát sedm přípravných zápasů. Původně jich mělo být o dva víc, ale po zrušení týmu Junioru Mělník jsme museli udělat nějaké změny. Odvolali jsme také poslední přátelské střetnutí s Děčínem, které bylo na programu 8. září, neboť právě s Děčínem soutěž začínáme,“ předesílá generální manažer HC Česká Lípa Bohumil Slavíček, který letos v létě do České Lípy přivedl nového trenéra.

Jak už bylo před několika týdny prezentováno, stal se jím Jan Zachrla, 36letý kouč vlastnící licenci skupiny A, jenž vedl mimo jiné i univerzitní výběry ČR na světových hrách v Innsbrucku roku 2005, dva roky nato v Turíně a i letos v čínském Harbinu.

Jak se letní příprava pod vedením nového kouče daří?
Myslím si, že hráči, kteří ji pod Honzovým vedením absolvovali, toho mají plné zuby. Hned po prvním dnu týdenního soustředění na horách spali všichni jak nemluvňata. Tolik byli utahaní.

Proč přišel trénovat Českou Lípu právě Jan Zachrla?
Měli jsme samozřejmě více adeptů. Jedním z nich byl například Leo Gudas, který už měl připravenou smlouvu, ale nakonec ho oslovila Kadaň, takže dal pochopitelně přednost první lize. Dalším byl Vladimír Kameš, mistr světa z roku 1985, jenže Kladno jej neuvolnilo. Myslím si ale, že Jan Zachrla je velice dobrá volba, neboť má bezpochyby vysoké trenérské kvality, a proto jsem rád, že došlo mezi oběma stranami k dohodě o spolupráci a doufám, že bude trvat déle, než jen jednu sezonu.

Už máte jasnou představu o soupisce pro nový ročník II. ligy?
Hráčský kádr se tvoří postupně, ale jisté je, že první dvě útočné lajny vytvoří Jan Šulc, Oliverius, Šesták a Patzenhauer, Divíšek, Hertl. Další hráči jsou zde na zkoušku, další ještě přijdou, tak uvidíme. Rozhodně se teď ale musíme zaměřit na obrannou činnost.

Co říkáte na zrušení mužstva Junioru Mělník a na informace, že existenční problémy mají i jiné druholigové kluby?
Případ Mělník je jasným důkazem toho, že pokud se město k hokeji nepostaví vstřícně, nepodpoří ho, pak se vyšší soutěž, v tomto případě druhá liga, prostě hrát nedá…

A tady v Lípě to funguje?
Určitě! A pevně věřím, že spolupráce s městem bude velmi dobře pokračovat i nadále.

Současný kádr

Brankáři: Matoušek, Láníček. Obrana: Formánek, Rašín, Kučera, Milan Beránek (Ustí n. L., Ml. Boleslav, Liberec, Benátky, Jablonec), Viliam Banič, Lukáš Daňo (Hr. Králové, Benátky, Chrudim). Útok: Šulc Jan, Oliverius, Šesták, Preussler, Peterka, Vlastimil Patzenhauer (Ustí n.L., Kadaň, Most, Litopměřice), Jan Divíšek (Vrchlabí-Trutnov), Tomáš Hertl (Sparta, Nymburk, Maďarsko), Alexej Srarygin, Alexej Mjasnikov (Petrohrad), Barnabas Scobis (Florida).

Přípravné duely:

13. 8. (18): Č. Lípa – Jablonec
18. 8. (18): Litoměřice – Č. Lípa
20. 8. (18): Děčín – Č. Lípa
25. 8. (18): Jablonec – Č. Lípa
27. 8. (18): Most – Č. Lípa
1. 9.  (18): Č. Lípa – Most
3. 9.  (18): Č. Lípa – Litoměřice