Hokejisti konečně zabrali. Doma získali pět bodů

Česká Lípa - První body do tabulky Krajské ligy mužů Libereckého kraje (KLM) si připsali českolipští hokejisté. Ze dvou posledních zápasů jich vydolovali rovnou pět!

4.11.2016

HC Česká Lípa - Varnsdorf 7:4 (5:0, 0:2, 2:2).Foto: Deník/Jaroslav Marek

Nejprve v pátek porazili Varnsdorf 7:4, hned druhý den uspěli po nájezdech proti Frýdlantu a v průběžné tabulce se posunuli na pátou příčku.

HC Česká Lípa - HC TS Varnsdorf 7:4

Už ve 3. minutě šli domácí do vedení. Nahození Ulbrichta šikovně tečoval Bašek. V 5. min. dostrkal puk do branky Novák a stav byl 2:0. Když se v polovině utkání krátce po sobě prosadili domácí Řezáč a Češka, bylo o výsledku téměř jasno. Domácí se pak bránili v oslabení, ale hosté nepředvedli nic. Naopak to byli Českolipští, kteří ač oslabeni, dokázali skórovat popáté. Opět se mezi střelce zapsal Češka 5:0.

Do druhé třetiny nastoupili hosté útočně a již po třech minutách se radovali z branky. Bohatého překonal Hodač. Domácí trochu vypadli z tempa, Varnsdorf se rozehrál a výsledkem byly jeho další šance. V jedenácté minutě jel hostující Prokop dokonce trestné střílení, ale neproměnil. Domácí přidali a zasypali varnsdorfského gólmana Březnu spoustou střel. Branku ale nedali, naopak umožnili hostům, aby i oni dali gól v oslabení. Stalo se tak 12 vteřin před druhou přestávkou.

Klid na českolipské hole sice přidal ve 44. minutě Bauer šestým gólem, ale pak se vylučovalo a ve hře 4 na 4 se prodral obranou hostující Hodač a rázem byl stav 6:3. Pak byl zraněn domácí Češka a propukly emoce jak na hřišti, tak v hledišti. Ve čtrnácté minutě tečoval puk za Březnova záda Holčák a stav byl 7:3. Poté Prokop ještě snížil, ale čas pracoval pro Lípu 7:4.

HC Česká Lípa - Varnsdorf 7:4 (5:0, 0:2, 2:2).

Branky (nahrávky) České Lípy: 3. Bašek (Ulbricht, Češka), 5. Novák (Češka, Holčák), 10. Řezáč (Holčák, Češka), 12. Češka (Novák), 17. Češka (Holčák, Bulba), 44. Bauer, 54. Holčák (Ulbricht). Diváků: 205.
Sestava České Lípy: Bohatý (Karásek) - Žák, Novák, Bulva, Ulbricht, Říha, Řezáč, Flekl, Holčák, Zelinka, Bauer, Preussler, Češka, Bašek.

HC Česká Lípa - Frýdlant 4:3 po SN

Neuběhly ani dvě minuty a hosté zásluhou pohotové dorážky Beníška vedli. Domácí odpověděli hezkou brankou Preusslera, který usměrnil nahození Bulvy. Druhý gól Frýdlantu zaznamenal Vološín. Domácí se snažili o vyrovnání a trpělivě ohrožovali gólmana Blažka. Ten kapituloval po střele Žáka.

Blažek byl zaměstnanějším gólmanem i po první pauze. Pochytal všechny pokusy, a tak udeřilo na druhé straně. Slavíkovo nahození sklepl ze vzduchu za Karáskova záda Šostý 2:3. Pak se na frýdlantskou branku valil útok za útokem, ale jistý Blažek pochytal vše. Velkou zkouškou pro Lípu bylo dlouhé oslabení o dva hráče, ale další gól neinkasovali.

47. minuta přinesla vlnu nevole do hlediště. Domácí kapitán Holčák inkasoval hned několik trestů a utkání pro něj skončilo. Na tabuli svítil pro domácí tým sedmiminutový trest. Další sled vyloučených přinesl skoro dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku Frýdlantu. Domácí srdnatě bránili, podporováni bouřícími ochozy.

Po skončení oslabení Českolipští vrhli všechny síly do snahy vyrovnat. Minuty letěly. A pak to přišlo. Při hře bez brankáře se napřáhl Novák a poslal zápas do prodloužení. V něm kromě několika dalších zvláštních rozhodnutí rozhodčích k ničemu nedošlo. Utkání dospělo k nájezdům. Za Lípu se trefili Bauer a Ulbricht, na Karáska vyzrál jen Šostý.

Českolipské hráče nyní čekají dva supertěžké zápasy na ledových plochách svých soupeřů. V neděli 6. listopadu v Lomnici, poté 17. listopadu v Liberci se Slavojem. Doma se muži HC Česká Lípa představí až v sobotu 19. 11. proti Děčínu B.

Branky a nahrávky České Lípy: 4. Preussler (Bulva), 15. Žák (Preussler, Bašek), 59. Novák (Preussler), rozh. nájezd Ulbricht 2. Beníšek (Vološín, Slavík), 9. Vološín (Slavík), 26. Šostý (Slavík). Vyloučení: 9:9, navíc Holčák (ČL trest ve hře). Diváků: 150.
Sestava České Lípy: Karásek (Bohatý)- Žák, Novák, Ulbricht, Bulva, Flekl, Říha, Vejr, Holčák, Rašín, Preussler, Bauer, Bašek.

Pavel Milt

4.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 12 000 Kč

Číšníci a servírky ČÍŠNÍK/SERVÍRKA - 0,8 úvazku. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplní práce je obsluha kavárny., Jedná se o sociální projekt, kdy cílovou skupinou jsou osoby zdravotně znevýhodněné a osoby pečující o osobu blízkou, která pobírá PNP., Požadujeme manuální zručnost, spolehlivost., Nabízíme: příjemné pracovní prostředí, příjemný kolektiv, flexibilní pracovní doba, přizpůsobení se potřebám OZP., Mzda + odměny., Zaměstnavatel nabízí úhradu vzdělávacích kurzů profesionálního rozvoje., Hlásit se telefonicky.. Pracoviště: Ivana hollanová-002, náměstí Míru, č.p. 161, 471 25 Jablonné v Podještědí. Informace: Ivana Hollanová, +420 777 104 614.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 110 Kč

Zámečníci strojů Zámečník - svářeč. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zámečnická dílna se sídlem v Mimoni zabývající se kusovou a malosériovou výrobou příjme do svých řad Svářeče - zámečníka., Požadujeme:, - Vyučení ve strojním oboru (strojní mechanik, zámečník, obráběč kovu, atd ), - Praxe výhodou, vhodné I pro absolventy , - Znalost svařování MIG, MAG, svářecí průkaz , - Znalost čtení technické výkresové dokumentace, - Ochotu učit se novým věcem a flexibilitu, Nabízíme:, - stabilní zaměstnání, - stravenky, - velmi dobré platové ohodnocení 110 - 150 kč / hodinu, - práci na jednu směnu ( dvě směny ) , - nástup ihned. Pracoviště: Gsz tooling s.r.o., Potoční, č.p. 143, 471 24 Mimoň. Informace: Jan Polák, +420 602 723 411.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství Lesní 13 500 Kč

Kvalifikovaní pracovníci v lesnictví a příbuzných oblastech LESNÍ DĚLNÍK/-ICE - MANIPULAT/-KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: LESNÍ DĚLNÍK/-ICE - MANIPULANT/-KA - pracoviště Jičín a okolí, Náplň práce: sázení stromků, stavění oplocenek, úklid oplocenek, vyžínání, práce s motorovou pilou, , Požadujeme vyučení v oboru nebo průkaz o způsobilosti pro práci s lesními stroji podmínkou., Zaměstnání na dobu určitou možno na plný pracovní poměr, DPP nebo i na ŽL.. Pracoviště: Jaroslav laštůvka - pracoviště jičín a okolí, 472 01 Doksy. Informace: Kristýna Laštůvková, .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 13 500 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče Pečovatel/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: Praxe výhodou. Zodpovědnost, práce v týmu, čistý trestní rejstřík, příjemné vystupování, flexibilita, spolehlivost, odolnost vůči stresu,komunikativnost, částečná znalost práce na PC. , Benefity: zaučení, dobré zázemí, stravovací bonusy, možnost ubytování, práce v kolektivu, jiné zaměstnanecké bonusy., Vhodné pro absolventy a cizince, Kam se hlásit: Morozová Elena Mgr., tel.: 720946688, e-mail: morozova.elena@seznam.cz nebo osobně na adrese: Máchova 265, Stráž pod Ralskem., Možnost HPP či DPP.. Pracoviště: Pampeliška, o.p.s. - stráž pod ralskem, Máchova, č.p. 265, 471 27 Stráž pod Ralskem. Informace: Elena Morozová, +420 720 946 688.

Futsalistky vstoupily do soutěže

Naděje Lokomotivy Jan Fabini.

Fabíni opět stanul na stupních vítězů

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 16:11

Jeseník posílili navrátilci, na účastníka MSFL Rýmařov ale nestačil

Až do pátku 20. července čekali hráči Jeseníku na první přípravné utkání. Na svém trávníku přivítali třetiligový Rýmařov a příliš nechybělo, aby se jim podařilo papírového favorita zaskočit.

20.7.2018

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
včera 22:37

První půle? To bylo baroko, hněval se trenér Slovácka Kordula

Pro výkon mužstva v prvním poločase neměl pochopení. Co naplat, že fotbalisté Slovácka po přestávce Bohemku zmáčkli, když dvoubrankové manko stejně neumazali. Veškerá snaha tak nakonec přišla stejně vniveč. Kouče Michala Kordulu více než těsná porážka 1:2 štval přístup hráčů v úvodní části.

včera 19:00

Marek Jankulovski: Baník musí stát na odchovancích

/ROZHOVOR/ Jedenačtyřicetiletý odchovanec, dlouholetý reprezentant a vítěz Ligy mistrů s AC Milán Marek Jankulovski se pokusí vrátit hrdý slezský klub Baník Ostrava zpátky mezi českou elitu.

Českolipský veterán František Just se vrátil z MS v Las Vegas bez úspěchu

Česká Lípa - Mistrovství světa veteránů ve stolním tenise se uskutečnilo v USA ve městě Las Vegas, kde se mezi 4 048 účastníky z 90 zemí celého světa představil i zástupce českolipské Lokomotivy a zároveň dlouholetý reprezentant veteránů České republiky František Just.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat

/ROZHOVOR/ Fotbalový trenér Radim Truksa připravuje FK Čáslav na další divizní sezonu. Sám by si ještě rád kopnul do balonu za Vrdy v I. B třídě, ale jak sám řekl, jen proti některým soupeřům.