Mimořádným úspěchem se mohou pyšnit českolipští hokejisté: podařilo se jim zdolat liberecký tým VTJ a postoupit do finále krajské ligy mužů. Postup je o to cennější, že po slabším vstupu do letošní sezony se českolipský tým rozehrál k velmi dobrým výkonům a přesvědčil všechny pochybovače, že hokej hrát umí.

Málokdo by v listopadu minulého roku uvěřil, že tým, který zaspal úvod soutěže, bude pomýšlet na cíl nejvyšší. „Hráči snažili, aby se jejich výkon zápas od zápasu zlepšoval. Dokázali jsme se postupně posunout na třetí místo tabulky a zajistit si výhodnější los pro play off. A i když byli liberečtí vojáci v semifinále favoritem, ukázali naši bojovníci odhodlání a po právu si v neděli užili radost z postupu do finále," zní z vedení klubu HC Česká Lípa.

Nastávající finálový soupeř z Lomnice je letos naprosto suverénní. Ze šestnácti duelů jich dokázal vyhrát celých čtrnáct. A vstřelených 130 gólů v šestnácti zápasech mluví za vše.

První zápas finálové série o Přeborníka Libereckého kraje začíná tuto sobotu 8. března v 17.15 hodin.

„Nás může těšit, že jediný přemožitel lídra je právě náš celek. Všechny čtyři body, které Lomnice letos ztratila, jí sebrali právě naši hokejisté," zdůrazňuje sekretář Tomáš Kučera s tím, že první bod si Českolipští připsali na horké lomnické půdě. Ve zdánlivě ztraceném zápase dohnali čtyřgólové manko a v infarktovém závěru, oslabeni o dva vyloučené borce, dovedli souboj do prodloužení. „A i když zápas v nájezdech dopadl šťastněji pro Lomnici, naši hráči ukázali, že lze hrát s každým."

Druhý vzájemný duel ovládly českolipské šelmy zcela jasně 8:4.

Lomničtí se mohou pyšnit velice mladým kádrem, (většina týmu prošla vyššími juniorskými soutěžemi), který se veze na vítězné vlně. Proti nim bude stát českolipská sehraná sestava, která spolu zažila v této sezoně horší, ale i dobré časy.

Na fanoušky tak čekají bezpochyby kvalitní duely, hodné finále celé soutěže. „Škoda, že se našim hokejistům nedostává takové divácké podpory, jakou by si zasloužili, i když v porovnání s návštěvností ze všech pěti účastníků krajské ligy jsme ji měli nejvyšší my," všiml si František Richter, šéftrenér českolipského klubu.

Přesto ale je nutné si uvědomit, že na čtyřicetitisícové město je počet 150 až 200 návštěvníků opravdu málo. A i když se Českolipským v určitých fázích sezony pokaždé nedařilo, jistě by ocenili bouřlivější kulisu.

Lze si tedy jen přát, že vrchol letošní hokejové sezony přiláká do ochozů zimního stadionu u Ploučnice ještě více diváků.

Pavel Milt