První dva dny patřily bojům ve skupinách, neděle pak přinesla zápasy o umístění a vyřazovací část.

Českolipští byli zařazeni do skupiny „A“ spolu s celky Mělníka, Třemošné, Hronova a Hodonína. V prvním zápase se jim podařilo vysoko 5:0 porazit Mělník. Druhý zápas s Třemošnou byl ale bohužel hned od začátku v režii Západočechů a skončil porážkou domácích 1:9.

V sobotu ráno podlehli Českolipští i Hronovu v poměru 1:5. Naděje, že urvou body v posledním utkání skupiny s Hodonínem, vzala za své hned po několika minutách zápasu. Skóre narůstalo a zastavilo se na poměru 1:13. Ve skupině tak zbylo na domácí hráče čtvrté místo a zápas o sedmou příčku. Skupinu vyhrál Hodonín. Druhá skončila Třemošná a třetí Hronov. Poslední skončili hráči Mělníka.

Skupina „B“ měla poněkud dramatičtější průběh. Nakonec do semifinále postoupily týmy Sparty a Hradce Králové. Souboje o umístění zbyly na Děčín, Jaroměř a Lomnici.

Nedělní program zahájilo utkání o deváté místo. V něm Lomnice porazila Mělník 4:1. Následovaly semifinálové duely. Hodonín si vcelku v pohodě poradil s Hradcem v poměru 4:0 a Třemošná těsně prohrála se Spartou 3:4.

Pak přišel zápas o sedmé místo a v něm se střetli domácí s Jaroměří. Soupeř z východu Čech měl více ze hry a přidal i góly. Českolipští padli 1:5 a skončili celkově osmí. Pátou pozici pro sebe v opatrném duelu vybojovali borci Hronova vítězstvím 2:0 nad Děčínem.

Souboj o bronz svedl dohromady celky Hradce a Třemošné. Dramatický duel dopadl lépe pro Třemošnou, která vyhrála 4:3. Zlato si z českolipského ledu odváží Hodonín. Jeho hráči dokázali otočit skóre a porazili pražskou Spartu 3:2.

Domácí hráči skončili na osmém místě. I když bodovali jen v jediném utkání, získali cenné zkušenosti a poměřili se z celky z celé republiky. Turnaj proběhl v příjemné a přátelské atmosféře, ke které přispěla i slušná divácká kulisa.

Konečné pořadí:
1. SHKm Hodonín
2. HC Sparta Praha
3. HC Meteor Třemošná
4. Královští lvi Hradec Králové
5. HC Wikov Hronov
6. HC Děčín
7. HCM Jaroměř
8. HC Česká Lípa
9. HC Lomnice
10. HC Junior Mělník

Pavel Milt