Na jedné straně mladý tým, který může hrát vyrovnanou partii s kterýmkoliv celkem krajské ligy Libereckého kraje, na druhé straně častá onemocnění, jimiž jsou hráči sužováni. A také nedisciplinovanost, která Severočechy srazila v posledním utkání doma s Varnsdorfem (5:6).

Proti Varnsdorfu jste měli skvělý úvod, vedli jste 2:0. Jaké pokyny po takto dobrém výkonu jste svým svěřencům dával o přestávce, aby si tempo udrželi?

No, protože hru Varnsdorfu známe, tak jsem jim říkal, že musíme hrát to stejný v první třetině a že se nesmíme nechat vyprovokovat k nějakým potyčkám a faulům, protože si myslím, že máme mužstvo hokejovější. A jediná záchrana pro Varnsdorf je utkání takovým způsobem vyprovokovat, z čehož plynula spousta vyloučení.

Akcentoval jste na důslednost v soubojích, a přesto tam těch faulů bylo mnoho…

Bylo tam hodně zbytečných faulů, neudrželi jsme nervy na uzdě a měli jsme dost vyloučených. Bohužel takto se hokej hrát nedá. Hrajeme na nějaké úrovni, tak se musíme držet a zbytečně se nevyprovokovat.

Do poslední třetiny jste nastupovali za stavu 4:4. Mohli jste jít do vedení, ale byl to soupeř, kdo získal vedení na svou stranu, a to asi rozhodlo.

Bohužel se potvrdilo, že na tom střelecky nejsme nejlépe. Když se podívám na tabulku, kolik máme vstřelených gólů, tak to jasně vypovídá o efektivitě. Soupeř nám do brány puk docpe i s gólmanem a my máme 10 šancí, ale neproměníme žádnou.

Zápasem jste se přehoupli do druhé poloviny soutěže. Jak byste zhodnotil tu první část? Jaká byla očekávání na začátku ligy?

Na začátku sezony předpoklad byl dostat se do první „čtyřky“ a hrát play-off, s tím jsme šli do soutěže. Pro ostatní týmy soutěž končí. Začátek nám vůbec nevyšel. Teď se aspoň ta hra lepší, což potvrzuje vítězství nad Jičínem a dvakrát s Lomnicí.

Často vám v mužstvu chybí různí hráči, je to na výkonu či sehranosti znát?

Tím jsme trpěli hlavně na začátku sezony. Dokonce jsem jeden zápas museli odložit, protože jsme měli 8 kluků. Hledal jsem je pomalu i tady na parkovišti. To byl ten horší začátek ligy jak co do výsledků, tak výkonů hráčů. Dnes nás tu bylo sice 14, což není také optimální, ale jsem rád aspoň za toto číslo. Už tento týden nás čeká další domácí zápas, tentokrát s Frýdlantem. Kluci určitě proti třetímu týmu tabulky budou mít šanci na úspěch. Uděláme všechno pro to, abychom se vítězstvím lidem zavděčili za jejich přízeň.

Jiří Zvěřina