Semifinále play off Krajské ligy mužů v ledním hokeji začíná. Dnes se na zimním stadionu v úvodním utkání nadstavbové části představí domácí HC a liberecký VTJ Ještěd. Toto jistě divácky velice atraktivní a prestižní střetnutí začíná v 15 hodin a hokejisté České Lípy si přejí, aby je přišlo povzbudit co nejvíce fanoušků.

Svěřenci trenéra Františka Richtera mají za sebou 16 odehraných duelů základní části. Pojďme si připomenout některé okamžiky letošní sezony.

Úvod nebyl dobrý

Hned první utkání se českolipským barvám vůbec nevyvedlo. Nesehraný tým dostal doma před vysokou návštěvou ostudný výprask právě od vojáků z VTJ Liberec v poměru 4:15. Ani druhé utkání v Lomnici neskončilo vítězstvím, první body tak přinesl až souboj s Frýdlantem.

Další dvě utkání ale opět prohráli, i když jejich výkon šel pomalu nahoru. Zlom nastal na ledě suveréna soutěže v Lomnici. Ač Českolipští prohrávali již o čtyři branky, dovedli utkání do prodloužení a sebrali Lomnickým první bod.

Následovaly výhry nad PSK a Frýdlantem a zpátky na zem vrátila celek až přestřelka s VTJ 7:10. Před Vánoci si borci od Ploučnice vyšlápli i na lídra z Lomnice a zdolali jej 8:4. Ze čtyř zápasů nasbírali 11 bodů a srovnali bodový krok s oběma libereckými celky.

Lomnice jim sice porážku na začátku února tvrdě vrátila, ale poslední dva duely byly už zase bodově stoprocentní.

Útočný hokej se líbí

Na stadion u Ploučnice si našlo cestu poměrně dost hokejových příznivců a opravdu bylo na co koukat. Aktivní skóre 111:103 vypovídá, že Lípa hraje útočný hokej, který diváky baví. Tým, který zpočátku bojoval s neproměňováním šancí a hlavně nedostatkem hráčů v obranných řadách, se stabilizoval a ukázal, že lze hrát s každým.

Gólově táhl mužstvo tandem hráčů Peterka Preussler, kteří dohromady vstřelili 40 branek. Jim zdatně sekundovali další ostřílení matadoři: Bauer, Holčák, Češka či Karel Veber. Nejlepší střelec týmu Peterka vyhrál i kanadské bodování se 40 body za 21 gólů a 19 asistencí.

V průběhu sezony získal tým posily, útočníka Krupičku a obránce Zeta. Oba se ukázali jako ucelení hráči, kteří jsou pro mužstvo přínosem.

Věřme, že i v play off naváží českolipští borci na dobré výkony ze základní části a budou bavit diváky svou hrou.

Kam za sportem na Českolipsku:

Sobota 22. února

PŘÍPRAVNÝ FOTBAL

FC Nový Bor - FKP Turnov (16.00, UMT v Novém Boru)

Arsenal Česká Lípa - FK Litoměřice (13.00, UMT v České Lípě)

FUTSAL

1. liga: FBC Česká Lípa - Paskov (16.00, sportovní hala Česká Lípa)

Neděle 23. února:

FOTBAL

Holany - Svor (15.00, UMT v Novém Boru)

zimní turnaj na UMT v Heřmanicích: Osečná - Dubnice (10.00), Sloup - Žibřidice (12.00), Jablonné - Brniště (14.00).

FUTSAL

Krajský přebor: Démoni B Česká Lípa - F.A. Zole B Česká Lípa (18.30, sportovní hala Česká Lípa).

Tomáš Kučera, Radek Valenta