Vedoucí tým druholigové tabulky hokejové skupiny Západ, Klášterec, si to ve středečním podvečeru namířil do České Lípy, která se nachází na opačném pólu tabulky. Svěřenci trenéra Michala Jägra se dvakrát dostali do vedení, ale domácí v obou případech vyrovnali a v polovině utkání dokonce otočili skóre na 3:2 ve svůj prospěch. Ovšem Klášterec nechtěl dát kůži lacino a dalšími pěti brankami odskočil svému soupeři na 3:7.

Č. Lípa – Klášterec 5:9 (1:1, 2:4, 2:4)

Lípa sice dotahovala, ale poslední slovo měli opět hosté, kteří nakonec na českolipském ledě zvítězili vysoko 5:9, a upevnili si tak své výsadní postavení na čele tabulky.

Favorit tohoto zápasu byl více než jasný, ale šelmy chtěly o body pořádně zabojovat, jak se sluší a patří jejich názvu a logu. Ovšem byli to hosté, kteří zahrozili jako první. Ve 3. minutě si nikým nehlídaný Kalinovič nabrousili mezi kruhy a pořádně vyprášil Holešovy betony. Poté se nechal vyloučit Výrut, ale domácí se v tomto oslabení ubránili bez problému.

Zato po vypršení Výrutova trestu měli obrovské štěstí, protože Bursík našel před Holešem úplně volného Mikloviče, který naštěstí pro Lípu neměl přesně seřízená mířidla. Predátoři dali o sobě vědět díky předchozímu hříšníkovi Výrutovi, jehož ránu od modré Kaššák kryl. O něco později se do větší šance dostal Beneš, avšak ani on nebyl úspěšný.

Ve 12. minutě musel být Holeš na pozoru proti střelám od modré čáry, ale ve 13. minutě už byl krátký na souhru Kalinoviče a Tomáše Polanského. Kalinovič vyhrál vhazování dopředu a přihrál zcela nekrytému Tomáši Polanskému, jenž si už věděl rady – 0:1. Jenže vedení Klášterce nemělo dlouhého trvání, neboť za necelou minutu vyrovnal Martin Příhoda – 1:1.

Začátek druhé třetiny opět patřil vedoucímu týmu tabulky, ale Pražák si na Holešovi vylámal zuby. V čase 23:00 zatáhl puk do útočné třetiny Jakeš, poslal Kaššáka zcela mimo brankoviště, nýbrž Zenk s Patzenhauerem nedokázali nabídnutou přihrávku usměrnit do sítě.

Následně byl vyloučen Hartman za faul loktem, ale paradoxně udeřil opět Klášterec. Zenk vyrobil ve středním pásmu školáckou hrubku, kterou s pomocí Řezníčka zužitkoval Petr Freiberg – 1:2. Sice se říká, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, ale v tomto klání to neplatilo, neboť šelmy podruhé bleskově srovnaly. O vyrovnávací trefu se postaral Karel Výrut – 2:2.

Aby toho nebylo málo, tak těsně před polovinou duelu skóre na 3:2 otočil pohotový Jan Šulc, který ušetřil místním uklízečkám práci, protože vymetl všechny pavučiny Kaššákovy branky – 3:2.

V této fázi hry byla Česká Lípa i mírně aktivnější než její soupeř. Ovšem to platilo jen do 35. minuty, kdy otěže zápasu přebrali do svých rukou opět svěřenci trenéra Michala Jägra. Ti během necelé půl minuty otočili vývoj utkání a své vedení si pak už nenechali vzít. Nejprve na 3:3 srovnal krok po vyhraném vhazování Kalinoviče Petr Martínek. Po něm pálil ostrými také Jan Stehlík – 3:4.

Klášterec do konce druhé periody stihl vstřelit ještě jeden gól zásluhou Jana Krupky, jehož projektil se doslova došoural za čáru – 3:5. V samotném závěru měl velkou porci smůly Šulc, po jehož pokusu se puk za Kaššákova záda nakonec nepřekulil.

Rozhodující branka celého klání přišla v čase 41:26, kdy přesně mířil Petr Freiberg – 3:6. Ve 44. minutě zafungovalo staré otřepané pravidlo nedáš – dostaneš. Nejprve Příhoda zahodil tutovku, jenže na druhé straně se nemýlil Roman Pražák - 3:7. Vzápětí však domácí kontrovali Jiřím Jakešem – 4:7. Tříbrankové vedení bylo Klášterci málo, do samostatného nájezdu se dostal Miklovič, položil si Holeše, ale puk za něj nepropasíroval.

Ovšem co se nepovedlo Miklovičovi, podařilo se jeho spoluhráči Ladislavu Řezníčkovi, jenž pohotově zvýšil na 4:8. Ve stoprocentní šanci se ocitl Jakeš, jenž si to namířil směrem Kaššákova branka, ale fintou si na něj nepřišel. Se zlou se vůči klášterskému brankáři potázal i dorážející Kopas. Poté přišla na řadu série vyloučení.

Lípa dokonce hrála přesilovku pět na tři, kterou nakonec ke své částečné spokojenosti využila. Cafourek adresoval střílenou přihrávku Příhodovi, který ležícího Kaššáka ještě nepřekonal, ale dorážející Jan Šulc ano – 5:8.

Poslední slovo však měli přeci jen hosté. Čtyřiadvacet vteřin před koncem upravil na konečných 5:9 Jiří Bečvář.

Branky a nahrávky: 14. Příhoda (Šulc, Beneš), 29. Výrut (Jakeš, Bauer), 30. Šulc (Jambor), 45. Jakeš, 57. Šulc (Příhoda, Cafourek) - 13. Polanský (Kalinovič), 29. Freiberg (Řezníček), 35. Martínek (Kalinovič), 35. Stehlík (Kocek), 37. Krupka (Martínek, Polanský), 42. Freiberg (Bečvář, Řezníček), 44. Pražák (Stehlík), 49. Řezníček (Kalinovič), 60. Bečvář. Rozhodčí: Orlický - Hynčica, Mašek. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:7, 4:7, 4:8, 5:8, 5:9.
HC Česká Lípa: Holeš (Mahdal) - Dostál, Cafourek, Zenk, Jirkovský, Kopas, Formánek - Patzenhauer, Jakeš, Adámek - Karel, Výrut, Šulc - Bauer, Beneš, Jambor - Příhoda, Culek.
HC Klášterec nad Ohří: Kaššák (Damašek) - Loučka, Kocek, Mašek, Řezníček, Krupka, Martínek, Žižka - Hartman, Panocha, Bečvář - Pražák, Freiberg, Stehlík - Bursík, Polanský, Kalinovič - Miklovič, Řepík, Novotný - Jáchym

Michal Šandor