Českolipští totiž v domácím prostředí rozstříleli HC Frýdlant a odlepili se z poslední páté pozice. Ve druhém zápase tohoto 14. kola si vojáci liberecké VTJ poradili s první Lomnicí.

Díky těmto výsledkům je rozdíl mezi prvním a posledním týmem tabulky pouhé tři body!

HC Česká Lípa - HC Frýdlant 9:3 (2:2, 4:1, 3:0)

Začátek zápasu se lépe vydařil hostujícímu týmu. Skóre otevřeli ve 4. Minutě, kdy si českolipský gólman neuhlídal tyč a za svá záda pustil střelu Šíra. Stejný hráč skóroval i o dvě minuty později, když se vracel z trestné lavice a na jeho nájezd byl Karásek krátký. Až po druhé brance Frýdlantu se domácí oklepali a začali zaměstnávat také brankáře hostů. Blažek se však činil a udržel čisté konto i při oslabení. Pár vteřin před první sirénou tlak domácích polevil a hostující Roman Šír trefil tyč Karáskovy branky.

Snaha domácích přinesla ovoce ve 22. minutě při dalším vyloučení Šíra, když od modré napřáhl Holčák a snížil na 1:2. Za další dvě minuty už bylo srovnáno, když Bauer chytře tečoval Rašínovu střelu od modré. Do vedení poslal domácí stejný střelec v 31. minutě a odstartoval tím střeleckou kanonádu na frýdlantskou branku.

Navýšit skóre se domácím podařilo v přesilovce, kdy se ujala bomba Zeta. Přestože hostující tým jako by se z ledu vytratil, jednou se mu ještě podařilo snížit. Pak už ale úřadovali jen domácí a během 19 vteřin se přesně trefili Češka a Preussler. Konec třetiny ještě zpestřilo trestné střílení proti domácím, ale Hodač na Karáska nevyzrál a skóre zůstalo beze změny.

Domácího gólmana zahřál ve 43. minutě Erlebach, ale jinak se hrálo opět před Blažkem. Na 7:3 zvýšil Preussler, další branku Holčáka rozhodčí neuznal (kopnutí bruslí. I přes jasné skóre přibývalo na ledě strkanic, se zraněním zamířil do kabin Česka. Ve 14. minutě nestačila k vyhození Šimončičovi výška haly a za zdržování dostal dvě minuty. Přesilovka Frýdlantu branku nepřinesla a tak poslední slovo měli opět domácí. Minutu a půl před koncem zapadla za Blažka nenápadná střela Preusslera. Poté přehnal důraz u mantinelu Pešek a po sedmi vteřinách přesilovky uzavřel účet utkání od modré Holčák.

Další duel před domácími fanoušky sehraje Česká Lípa až 7. února.

Branky (asistence): 12. Holčák (Rašín), 14. Bauer (Rašín), 31. Bauer (Češka), 35. Zet (Holčák), 39. Češka (Šimončič), 39. Preussler, 44. Preussler (Šimončič, Hau), 59. Preussler (Šimončič), 60. Holčák (Bauer) - 4. Šír Roman (Šlejtr), 5. Šír Jakub (Šír Roman), 37. Hodač (Vološín). Vyloučení: 7:7. Diváků: 170. Rozhodčí: Mizera Ladislav, Pevný Marian, Mizera David.

HC VTJ Ještěd Liberec - Lomnice nad Popelkou 7:2 (2:1, 3:1, 2:0)

Branky (asistence): 10. Tomíček Václav (Duda Martin), 17. Tomíček Václav (Herda Jiří), 27. Tomíček Václav, 31. Dvořák Ondřej (Tomíček Václav, Herda Jiří), 38. Šnajdr Martin (Psota Pavel, Burkoň Jan), 41. Herda Jiří (Tomíček Václav, Burkoň Jan), 49. Bretl Michael - 5. Vašek Martin (Rudiš Darek, Kedršt Jaroslav), 24. Vašek Martin (Rudiš Darek, Kedršt Jaroslav). Vyloučení 10:5. Využití: 0:0. Rozhodčí: Hrubý M., Kajínek, Podrazil R. Diváků: 21.