HC Česká Lípa - PSK Liberec 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)

Hosté sice jako první ohrozili Karáska v českolipské brance, ale domácí se pomalu propracovávali k šancím. A hned ve 2. minutě našel Peterka volného Šimončiče a ten rozjásal publikum přesným zásahem. Při přesilovce ve 3. minutě se snažili odpovědět liberečtí Šorejs a Zákoutský, ale stav se neměnil ani při krátké hře tří proti pěti. V 7. minutě se dvěma střelami nad Nedvídkovu bránu prezentoval Bauer, domácího gólmana zase prověřil Maděra.

Hokejovou parádu předvedla v deváté minutě trojice domácích Češka, Preussler a Bauer. Rozebrali hostující obranu a Bauer zvýšil vedení Lípy na 2:0.

Poté místo branky trefil Ulbricht jen Peterkovu nohu. Chvíli nato snížil po zaváhání domácí obrany Kotrč. Pak se vylučovalo, za šarvátku před Karáskem si šli odpočinout Zet a Šorejs. Dlouhé minuty se hrálo spíš ve středním pásmu. Bohužel se domácí obrana často dopouštěla chyb v rozehrávce. Jednu takovou využil po Šebestově přihrávce Šorejs a srovnal skóre na 2:2, přičemž do konce třetiny chybělo jen 7 vteřin…

Po přestávce hned dvakrát zahrozil Češka, ale pak začali hrát hosté. Třetí gól Liberce měl ve svých rukou Baran, ale jeho blafák Karásek vystihl. Pak se snažil o gól Šorejs, po něm pálil Ubry, ale Karásek domácí podržel. Tlak hostů otupilo až vyloučení Kotrče za seknutí Češky. Půl minuty nato ho následoval domácí Ulbricht a hrálo se ve čtyřech. Těsně po Kotrčově návratu, v 9. minutě, se uvolnil Češka a vrátil domácím vedení. Přišla další vyloučení na obou stranách. V rozmezí minuty šli ven Zet a Šebesta. Ve 14. minutě chyboval nejistý Bauer, přišel o puk a následné přečíslení dotáhl k vyrovnání Baran. Za minutu už hosté vedli. Další zoufalý kiks obrany domácích a nikým neobtěžovaný Maděra dává čtvrtý gól Libereckých. 3:4. Domácí uvadli, jejich pohyb po ledě byl pomalý a bez zájmu. Jedině první pětka se pokoušela ohrožovat Nedvídkovu branku. Půl minuty před koncem byl vyloučen liberecký Šebesta, ale skóre se neměnilo.

Po druhépauze, v pokračující přesilovce, přišel o puk Ulbricht a následný protiútok řešil až domácí brankář. V pěti pak měli hosté navrch, jejich střelci ale naštěstí pro Lípu mířili buď nepřesně, nebo je vychytal Karásek. Nejblíže brance byl Šebesta, jeho dorážka šla mimo odkrytou klec jen o pár centimetrů. Velkou šanci vyrovnat měli v 8. minutě Holčák a Šimončič, ale nedokázali usměrnit puk za Nedvídkova záda. V následném protiútoku si pomohl Bauer faulem a Liberec hrál přesilovku. V ní pálil Zákoutský, Preussler puk zachytil, ale nešťastně vyhodil mimo led a byl také vyloučen. Ve dvojnásobném oslabení se dostali domácí k přečíslení 3 na 1, ale Peterka místo přihrávky volil střelu a tu Nedvídek zachytil. A tak se radovali hosté. Po souhře Maděry a Potockého v 8. minutě kapituloval domácí brankář popáté.

Čas běžel. Přece jen se domácí dostali ke střelám, ale Češka branku netrefil, Ulbrichta a Holčáka zase vychytal Nedvídek. Šanci korigovat stav vzalo domácím vyloučení Bauera minutu před koncem. Liberečtí tak v pohodě dokráčeli k vítězství.

Tímto zápasem se uzavřela polovina letošní KLM. Se ziskem 12 bodů se Českolipští drží na 3. místě tabulky.

Další utkání odehrají až v sobotu 20. 12. na domácím ledě, kam zavítá VTJ Liberec, tým, který má stejně bodů, jen lepší skóre. Dá se tedy opět čekat zajímavý duel. Přijďte si odpočinout od předvánočního shonu a podpořit českolipské borce!

Branky (asistence) Č. Lípy: 2. Šimončič (Peterka), 10. Bauer (Preussler, Češka), 29. Češka (Preussler).

Branky (asistence) PSK Liberec: 11. Kotrč (Maděra), 20. Šorejs (Šebesta), 34. Baran (Maděra), 35. Maděra (Kysilka, Šebesta), 49. Potocký (Maděra, Kapoun). Vyloučení: 8:5. Diváků: 150. Rozhodčí: Mizera Ladislav, Pevný Marian, Mizera David.

Sestava České Lípy: Karásek - Zet, Ulbricht, Bauer, Rašín, Staněk, Zelinka, Binder, Flekl, Birnbaum, Bejšovec, Holčák, Peterka, Šimončič, Preussler, Češka.

HC VTJ Liberec - HC Frýdlant 12:2 (4:1, 3:1, 5:0)

Branky (asistence): 7. Šnajdr Martin (Urban Martin), 13. Burkoň Jan (Tomíček Václav), 17. Tomíček Václav (Duda Martin), 20. Burkoň (Svoboda Jiří), 21. Herda Jiří (Tomíček Václav), 35. Burkoň Jan (Herda Jiří, Beránek Milan), 39. Urban Martin (Tomíček Václav), 44. Tomíček V. (Beránek Milan), 46. Tomíček Václav (Šesták Jakub), 48. Šesták Jakub (Urban Martin), 51. Tomíček Václav (Herda Jiří), 60. Herda Jiří (Svoboda Jiří, Pěnkava Libor).

Autor: Pavel Milt