Hokejisté Karlových Varů porazili ve 31. kole extraligy Liberec 4:1. Bílí Tygři sice na západě Čech vedli, ale nakonec si připsali pátou porážku za sebou. Západočeši naopak udolali svého soka po sérii čtyř proher ve vzájemných zápasech v řadě. Nejvýrazněji k tomu přispěli útočníci Petr Kumstát s Janem Košťálem. Kumstát dal dva góly, Košťál k jedné trefě přidal navíc dvě asistence.

Od začátku se v KV Aréně hrál svižný útočný hokej. Hostující gólman Pinc hned v úvodu zlikvidoval přečíslení Pecha s Kumstátem, na druhé straně Salfický po nezištné přihrávce Kudrny svým pravým betonem bravurně zabránil ve skórování Nedvědovi.

Při vyloučení Bárty s Kicou měla poté Energie možnost hrát 48 vteřin pět na tři, ale přestože poskytnutou početní výhodu sehráli domácí velice dobře, skóre se neměnilo - Pinc s přehledem zlikvidoval příležitosti Gawryletze, Kumstáta a Deje.

V 17. minutě se brankový stav již měnil. Hostující Kudrna po nahrávce Vaka zpoza branky protlačil puk za Salfického záda. Už za 26 vteřin však bylo srovnáno. Karlovarští ujížděli ve třech na jednoho a po ose Gřegořek - Košťál - Kumstát otevřel právě Kumstát brankový účet domácích střelou do horního růžku Pincovy branky.

Zlepšenou hru Západočechů potvrdil ve 26. minutě Zaťovič, který se po chybě Nedvěda dostal do samostatného úniku a ranou z mezikruží otočil vývoj utkání ve prospěch Energie. Po obdržené brance hosté přitvrdili hru, čehož výsledkem byla rozmíška mezi Výtiskem a Gründlingem a vzedmuté emoce na ledě i v hledišti.

V polovině utkání po střelách Čakajíka na straně hostí a karlovarského Gulašiho zvonily tyčky na obou stranách kluziště, přičemž tu libereckou museli arbitři konzultovat ještě s videorozhodčím. Ve 37. minutě našel od mantinelu přihrávající Pech Kumstáta a ten se podruhé v utkání nemýlil.

Liberec nerezignoval a přitlačil na začátku třetí třetiny domácí do jejich obranného pásma. Velkou šanci si vytvořil Kudrna, který si udělal z karlovarských obránců slalomové tyče, ale na Salfického při zakončení nevyzrál.

Když Bílí Tygři nevyužili ve 45. minutě vyloučení Gründlinga na 2+10 minut za držení hole a následné nesportovní chování, dostali se do tlaku opět zástupci lázeňského města. První vítězství nad Libercem v historii v nové hale završil v 53. minutě Košťál, který elegantní otočkou z mezikruží počtvrté překonal Pince.

Hlasy trenérů po utkání:

Martin Pešout (Karlovy Vary): „Jsme rádi, že jsme se revanšovali za výkon s Pardubicemi a že ten výsledek je pro nás pozitivní. První třetinu hrál Liberec dobře, my jsme pod dojmem posledních proher byli malinko zakřiknutí. V momentě, kdy jsme dali druhou branku, to z hráčů spadlo a branek mohlo být i více. Přáli jsme Kumstátovi hattrick, což bohužel nevyšlo.“

Filip Pešán (Liberec): „Kromě první třetiny jsme sehráli špatné utkání, s identickou kvalitou se zápasy, které v poslední době hrajeme. Vstřelíme pouze jednu branku, trápíme se v koncovce a inkasujeme laciné góly. Nebýt Marka Pince a neproměnění dalších vyložených šancí domácích, mohli jsme dostat ještě více branek.“