Ve skupině A hostí Litvínov od 17.30 Kladno, které v úterý zdolalo Chomutov 3:1.

„Pohár bereme jako přípravu na sezonu, potřebujeme vyzkoušet hráče a proházet sestavu. Chceme vyhrát každý zápas, ale nijak extra to neprožíváme,“ řekl před vstupem do turnaje trenér Jaroslav Hübl, kterému v prvním přípravném duelu udělali hráči radost, když smetli Liberec 7:0. „Ten zápas se nám povedl, ale po jednom utkání nemůžu nic hodnotit. Jsem hlavně spokojený s tím, jak hráči pracují v tréninku. Byl bych rád, aby jim to vydrželo i do sezony.“

Litvínov pracuje zhruba s třiceti hráči. K oddělení zrn od plev dojde po švýcarském turné. „Zkoušíme Vlastu Kroupu, který měl zdravotní problémy a nejdřív musí projít zápasovou zátěží. Kádr se bude spíš zužovat než rozšiřovat. Po návratu ze soustředění ve Švýcarsku po polovině srpna dojde k zúžení,“ avizuje generální manažer klubu Václav Hořejší.

Velký svátek zažijí v České Lípě, kde se utká Liberec s Pardubicemi. Tahák skupiny C vypukne v 17.00. „Kapacita zrekonstruovaného stadionu je 1177 diváků a očekáváme návštěvu okolo tisícovky,“ sdělil předseda českolipského oddílu Jiří Hau. Na zápas bude pro diváky připravena řada lákadel. Kromě samotného utkání se mohou těšit na krátkou autogramiádu kompletního libereckého týmu, která bude následovat ihned po skončení zápasu.

Liberecký tým zatím absolvoval tři přípravná utkání. V prvních dvou prohrál (0:7 v Litvínově a 3:5 s Kladnem) a zejména po výsledku a výkonu z Litvínova trenér Dušan Gregor běsnil. Toto úterý již mohl být spokojenější, neboť jeho svěřenci zdolali houževnatou prvoligovou Jihlavu 3:0. „Vyhráli jsme, což je příjemné, ale hra ještě nebyla podle představ. Hráči jsou pořád ve velké únavě,“ konstatoval Gregor a dodal: „Pozitivní bylo, že jsme proti snaživému soupeři dokázali vystupňovat tempo a závěr už byl uspokojivý.“

V České Lípě proti Pardubicím ještě nebude v libereckém týmu nejčerstvější posila, obránce Modrý, který se zapojí do přípravy až 11. srpna.


PAVEL MIKEŠ, JAROSLAV SEDLÁK