Mají bronz! Hokejisté ukončili sezonu krásným zápasem a výhrou

Česká Lípa - HC Česká Lípa vybojoval v letošním ročníku Krajské ligy mužů bronzové medaile!

9.3.2016

Českolipští hokejisté zahájili přípravu na další ročník krajské ligy.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Sobotní zápas série o konečné třetí místo letošního ročníku Krajské ligy mužů v ledním hokeji přilákal do ochozů českolipského zimního stadionu tři stovky diváků.

Ti viděli dramatické a velmi pohledné utkání, ve kterém domácí nakonec zvítězili po samostatných nájezdech. Duel měl vysokou úroveň i kvalitní diváckou kulisu.

HC Česká Lípa - BHKTurnov 4:3 po sn. (2:1, 1:1, 0:1 0:0)

První střelu domácích ve 2. minutě turnovský gólman Fikrt ještě kryl, ale o minutu později po odvážné akci Rašína lovil puk ze své sítě 1:0.

I dál se hrálo spíše na polovině hostí. V 6. minutě fauloval turnovský Žmolil a domácí mohli zvýšit v přesilovce. Byli sice aktivní, ale Fikrta nepřekonali. Hra se poté vyrovnala a několikrát se v akci ukázali i hosté. Karáska v domácí brance prověřili Zákoutský a Zbroj. Třináctá minuta přinesla další přesilovku Českolipských. Při ní ale Maděra obehrál Bauera, uháněl sám na bránu a byl nedovoleně atakován Češkou. Nařízené trestné střílení turnovský útočník proměnil a bylo vyrovnáno 1:1.

V další přesilovce, tentokrát v patnácté minutě, zase zaváhal Zet, ale Maděru pro změnu vychytal domácí brankář Karásek. I dál se hrálo nahoru dolů. Radost domácím fanouškům udělal až v čase 18:33 Krupička, když uklidil do branky puk vyražený gólmanem Fikrtem po Češkově dělovce 2:1

Druhá třetina začala opatrně až vlažně. Optickou převahu měli Turnovští, ale skórovat nedokázali. Naopak domácí Češka s Krupičkou se vydali dopředu, zaměstnali Fikrta, puk posléze doputoval k Holčákovi, jenž z úhlu překvapil turnovského brankáře a zvýšil na 3:1.

Hosté opět přidali a stále víc se tlačili do útoku a domácí se dostali pod tlak. V 7. minutě neuhlídala obrana Isacha, ten nahrál do jízdy Maděrovi a stav byl 3:2.

Flekl s Podávkou se snaží překonat turnovského gólmana Fikrta.

Další nápor Turnovských otupil zcela zbytečně Zbroj. Atakoval hrdinně pěstí o hlavu menšího Češku a po zásluze pro něj zápas skončil. V přesilovce Turnov účinně bránil, ale pak byl vyloučen jeho kapitán Jágr za krosček a domácí dostali luxusní dvě minuty přesilovky 5 na 3. Ta se ale příliš nevyvedla, a tak se stav neměnil.

Také hosté hráli přesilovku, když domácí špatně střídali. Ani jim se nedařilo, naopak hned dvakrát pálil domácí obránce Žák a Fikrt musel zasahovat. V poslední minutě se ještě snažil změnit stav Krupička, ale jeho rána neprošla turnovskou obranou.

Uběhlo 32 vteřin ze třetí třetiny a domácí šli do oslabení po vyloučení Preusslera. Přesilovka Turnova byla jen minutová, pak totiž Kysilka sekl ujíždějícího Krupičku a hrálo se 4 na 4.

Poté byla k vidění strkanice dvou jedenáctek, Zeta a Isacha. V páté minutě zasáhl v poslední chvíli Karásek před Zákoutským. Záhy padl čtvrtý gól do turnovské sítě, ale nebyl uznán, naopak byl vyloučen domácí Rašín. Oslabení odehráli domácí v naprostém klidu.

V 11. minutě minul českolipský Bulva turnovskou bránu snad jen o pár centimetrů. Tempo se zvyšovalo a hala bouřila. Sudí hru pustili a moc se nepískalo. Diváci mohutně podporovali své týmy a utkání mělo skvělou atmosféru.

Ve 14. minutě chyboval Zet, jenže Isach s Maděrou vyrovnáním pohrdli. Udeřilo ale o tři minuty později. Z vcelku nenápadné akce zakončil z otočky Duda a drama vrcholilo.

V poslední minutě byl k vidění ještě Žákův pokus o čtvrtý gól domácích a nepotrestaný atak na Češku. Šlo se tedy do desetiminutového prodloužení.

To přineslo zpočátku opatrný hokej, ale jak běžel čas, přibývalo i nebezpečných akcí. Dvakrát pálil českolipský Ulbricht, slibně zakončoval také Zet.

Sporný moment přinesla předposlední minuta. Čároví sudí přehlédl evidentní turnovský ofsajd, akce skončila až u Karáska, vypukla mela, v níž si kapitán Turnova Jágr spletl hokej se šermem a za bodnutí holí šel předčasně do sprch. Domácí následnou přesilovku nevyužili, a tak se jely nájezdy.

Maděra, Češka ani Isach neuspěli, trefil se Bauer. Turnovský Jan Zákoutský byl také úspěšný. Pak se k puku postavil Preussler, který překonal Fikrta a vypukla domácí radost!

Českolipští hokejisté byli odměněni bouřlivým potleskem a bronzovými medailemi za konečné třetí místo.

Branky a nahrávky: 3 Rašín (Ulbricht), 19. Krupička (Češka), 25 Holčák (Češka), rozhodující nájezd Preussler - 14. Maděra, 27. Maděra (Isach), 57. Duda (Zákoutský Petr). Vyloučení: 3:6, navíc Zbroj 5+OK a Jágr (oba Turnov) 5+TH. Diváků: 300.
HC Česká Lípa: Karásek (Bohatý) - Zet, Žák, Ulbricht, Bauer, Bulva, Staněk, Podávka, Zelinka, Flekl, Holčák, Krupička, Češka, Minařík, Preussler, Rašín. Trenér: František Richter.

Finálovou sérii krajské ligy ovládl favorit z Lomnice nad Popelkou, jenž v odvetném duelu přehrál Slavoj (VTJ Ještěd) Liberec, čímž získal titul krajského přeborníka a už se může připravovat na kvalifikaci o 2. ligu.

HCLomnice n. Popelkou - VTJ Ještěd Liberec 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)

Branky (asistence): 3. Junek (Syrovátka L., Vala), 35. Vala (Junek), 40. Knap (Maryška), 44. Kuch, 45. Rudiš (Knap) 21. Beránek (Herda), 25. Herda (Burkoň, Tomíček V.), 31. Herda. Rozhodčí: Kajinek Grundler, Serbus. Vyloučení: 4:10, navíc Dvořák (VTJ) TS. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 222. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3.