Na listopadovém Karjala Cupu ve Finsku byl kapitánem reprezentačního mužstva České republiky Petr Nedvěd, nyní ho napodobil další liberecký útočník, Milan Bartovič.

Trenér národního týmu Slovenska Vladimír Vůjtek totiž jmenoval Bartoviče kapitánem výběru našich východních sousedů pro Rakouský pohár, který se uskuteční dnes a zítra v Klagenfurtu.

Oznámil to po středečním tréninku.

„Milan patří ke skupině nejzkušenějších hráčů v tomto výběru. Navíc se v kabině dokáže postarat o dobrou atmosféru a to je také důležité,“ pověděl o volbě kapitána Vladimír Vůjtek a doplnil, že asistenty budou hráči z KHL - obránce Tomáš Starosta z Chanty-Manssijsku a útočník Branko Radivojevič z Atlantu Mytišči.

Pro hokejistu Bílých Tygrů to bude dnes reprezentační premiéra s kapitánským „céčkem“ na dresu.

„Přiznám se, že v národním výběru jsem ještě neměl kapitánské céčko. A to ani v juniorských kategoriích,“ zalovil v paměti Milan Bartovič. „V Liberci je kapitánem Nedvěd, ale když byl zraněný, tak jsem ho nějakých deset zápasů zastupoval. Takže kapitánem jsem už byl,“ pokračoval odchovanec trenčínského hokeje a dodal: „Dominik Graňák měl kapitánské céčko na Deutschland Cupu v Mnichově, ale do Rakouska nemohl jet. Jsem přesvědčený, že i teď vytvoříme dobrou partu a navážeme na výsledky z Německého poháru.“

Slováci hrají dnes od 16.45 hodin s Běloruskem a zítra ve finále nebo v utkání o 3. místo buď se Švýcarskem nebo s Rakouskem.

Z české extraligy jsou ve výběru ještě sparťané Sersen a Bližňák, mezi náhradníky jsou třinecký brankář Hamerlík a vítkovický obránce Rehák.