Vedení mládežnických týmů v České Lípě se totiž rozhodlo o uzavření dohody s představiteli Liberce o vzájemné výpomoci. Vzájemná dohoda v zásadě spočívá v tom, že se u hokejistů s nižším věkem nebude jednat o žádné hostování či přestupy natrvalo, ale o možnost zahrát si za extraligového účastníka, a to formou jednoho startu v období čtrnácti dnů či jednoho měsíce.

Celý systém je v zásadě poměrně snadný. Členové mládežnických družstev z Liberce budou naše českolipské naděje pravidelně sledovat a posléze si ty lepší z nich zvát do svých řad k absolvování tréninku či dokonce zápasu.

Jako motivační prvek může zcela jistě působit fakt, že někteří z českolipských odchovanců již dres s bílým tygrem nosí. Za všechny můžeme jmenovat například Michala Beránka, v současnosti obránce mladšího dorostu.

V létě navíc do Liberce přestoupil Michael Šimončič, který ovšem většinu tráví ve farmářských Benátkách nad Jizerou. Tento šikovný útočník už spadá do kategorie staršího dorostu. Jako inspirace pro děti, které chtějí hrát hokej na úrovni, může posloužit současná výkonnost čtvrté třídy. Ta v krajském přeboru těžko hledá sobě rovného konkurenta a poráží rovněž obě liberecká družstva z klubu Bílých Tygrů.

Zájemci se mohou přihlásit na e-mailovou adresu šéfa mládeže Tomáše Kučery – ttkucera@seznam.cz nebo ještě lépe přímo na stadionu v rámci tréninku.