Hokejový klub HC Lev Slaný uspořádal dvoudenní mezinárodní hokejový turnaj (pro ročníky 2005) pod patronací českého hokejového reprezentanta Marka Židlického. Na turnaji, kterého se zúčastnilo 8 týmů z České republiky, Slovenska a Německa, nechyběly ani naděje českolipského oddílu.

Mladí hráči České Lípy nakonec dokráčeli až do finále, kde podlehli 1:3 domácímu HC Louny. I přesto je stříbrná příčka výrazným úspěchem pro mladý hokej od Ploučnice.

Při závěrečném ceremoniálu byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje Radek Janata, který obdržel krásné ceny od patrona turnaje a pořadatelů. Hlavně čepice klubu New Jersey Devils podepsaná Markem Židlickým a Jaromírem Jágrem byla moc pěkná. Tuto cenu mu záviděli ostatní hráči i trenér.

Výsledky

HC Česká Lípa - HC Slavia Praha 6:3. Branky České Lípy: Janata 4, Hruška 2.

HC Česká Lípa - HS Lev Slaný 5:4. Branky: Čunát 1, Janata 2, Zikmund 1, Hruška 1. Asistence: Čunát 1, Čamra 1.

HC Česká Lípa - HC Louny 5:8. Branky: Janata 3, Šmejkal 1, Hruška 1. Asistence: Čamra 1.

HC Česká Lípa - Norimberk 4:2. Branky: Janata 2, Zikmund 1, Hruška 1. Asistence: Hruška 1.

HC Česká Lípa - HC Pojišťovna Pardubice 1:6. Branka: Janata 1.

HC Česká Lípa - HC České Budějovice 10:1. Branky: Janata 4, Lučan 2, Wittur 2, Hruška 1, Čamra 1. Asistence: Janata 1, Lučan 1, Wittur 1, Hruška 2, Šmejkal 1, Zikmund 1.

HC Česká Lípa - Slovan Bratislava 2:1.Branky: Janata 1, Hruška 1.

Semifinále

HC Česká Lípa - HC Lev Slaný 6:3. Branky: Janata 2, Lučan 3, Zikmund 1. Asistence: Janata 2, Lučan 1, Šmejkal 1.

Finále

HC Česká Lípa - HC Louny 1:3. Branka: Janata 1.

Nádherné a napínavé finále, které Českolipští zvládli jen do poloviny zápasu, potom už klukům došly síly. V první třetině se dostali do vedení a výbornými a někdy až neuvěřitelnými zákroky přiváděl David Hora soupeře k šílenství. Kluky z Lípy zlomil gól, který dostali těsně před koncem třetiny, naopak soupeře nakopl k ještě větší aktivitě.

Konečný výsledek a umístění je pro českolipské borce vynikající. Ukázali, že se i s o hlavu většími soupeři dokáží o výsledek porvat.

Sestava HC Česká Lípa: David Hora - Radek Janata, Luboš Čamra, Jakub Grešl - David Šmejkal, Jakub Čunát, Marek Kučera - Tomáš Zikmund, Filip Wittur, Petr Hruška, Antonín Lučan. Trenér Roman Janata