Citelně oslabený tým, jemuž chyběla útočná esa jako Šulc, Bauer či Burián, svému děčínskému soupeři od úvodní minuty nestačil. S každou vstřelenou brankou se navíc hra domácích ještě více rozpadala. Jen výtečné zákroky náhradního brankáře Sklíby uchránily hostitele od výraznější porážky. Brankostroj Děčína se zastavil na 11 gólech, regionální rival tak odjížděl z České Lípy v dobré náladě.

„V úvodu to ale ještě nebylo tak jednoznačné, domácí se snažili a měli i nějaké šance. Nás ale několikrát podržel jistý Zikmund a pak nám pomohly tři slepené góly,“ ohlédl se za první třetinou asistent děčínského trenéra Pavel Werner.

Domácímu protějšu Pavlu Lassigovi nebylo po debaklu do řeči. „Bez komentáře,“ prohodil nejprve. Pak se však přece jen rozhovořil. „Chyběli nám tři klíčoví hráči, navíc Divíšek nastoupil s teplotou. Čtyři góly v první třetině nás poslaly do kolen, a přestože jsme si o přestávce řekli, že se pokusíme s nepříznivým stavem ještě něco udělat, přišly ve druhé části další slepené góly a kluci se sesypali.“

Děčínští proměnili zápas v exhibici a začali domácí tým vyučovat. Ve třetí části hry se začala v ofenzivním snažení osmělovat také Česká Lípa. Nejprve vyslal nebezpečný pozdrav promrzlému brankáři Zikmundovi kapitán Šesták, poté se neujal ani únik Divíška.

Hosté však hráli v naprosté pohodě, s neuvěřitelnou lehkostí se dostávali do čistých gólových šancí a v polovině třetí třetiny děčínští fandové své miláčky hlasitě vyzývali: „Deset, deset!“

Dočkali se šest minut před koncem, kdy desátý gól zařídil Loučka a minutu nato dokonal hokejovou ostudu Predátorů Fiala – 1:11. „Ukázalo se, že jsou v České Lípě nějaké problémy. Ten tým rozhodně nemá takovou kvalitu jako na začátku sezony. Odchody chtěli domácí funkcionáři nahradit nějakými juniory z Mladé Boleslavi, ale ti rozhodně ještě nemají kvalitu na druhou ligu,“ poznamenal děčínský kouč Werner.

Pavel Lassig s jeho slovy souhlasil. „Máme velkou marodku, ale s tím se bohužel nedá nic dělat. Hráčům evidentně docházejí síly, a když dostanou rychlé góly, přestanou bojovat. Chybí jim asi motivace, protože vědí, že letos ze soutěže nikdo nesestupuje,“ pokrčil rameny českolipský trenér, jehož svěřence čeká už v neděli další duel: Predátoři jedou na led Roudnice nad Labem, která před nedávnem Děčín porazila.

„Vzhledem k naší situaci s kádrem nás v neděli taky nečeká nic lehkého,“ tuší Pavel Lassig.

HC Česká Lípa – HC Děčín 1:11 (0:4, 0:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 51. Divíšek (Šesták, Beránek) - 9. Mach (Tomeček), 12. Sádovský (Tomeček, Mach), 14. Tomeček (Jaroměřský, Mach), 18. Tomeček (Štverák, Jaroměřský), 22. Filipovský (Oliverius), 24. Filipovský (Oliverius, Valko), 31. Valko (Oliverius), 50. Oliverius (Valko), 51. Luka (Kus), 54. Loučka (Valko), 55. Fiala. Rozhodčí: Pražák - Daněk, Prokop. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150.

HC Česká Lípa: Neumann (21. Sklíba) - Vrba, Daňo, Formánek, Beránek, Rašín, Peřina, Soukup, Šimon, Zeman, Divíšek, Šesták, Peterka, Patzenhauer, Moro, Pinc, Lassig, Židlický, Szabo.