Hokejisté České Lípy podlehli ve druhém utkání 1. kola play-off 2. ligy s Jabloncem 4:8 (2:2, 0:3, 2:3), což znamená, že rozhodující třetí zápas se odehraje dnes od 18 hodin na ledě soupeře. Domácí tým naskočil do zápasu s chutí a už v čase 1:20 min. se poprvé radoval. Musil svůj nájezd z levé strany sice neproměnil, ale odražený puk usměrnil za záda Hanouska Michal Havel.

Českolipští se ale z vedení těšili jen 39 sekund, neboť Jablonec hned svou první přesilovku využil: na bekhend Kadeřábka byl Matoušek krátký.
Vlci přidali, a když v 5. minutě zbytečně a trestuhodně zaváhala českolipská obrana, objel Kadeřábek Matouškovu branku a zasunul puk k levé tyči – 1:2. Fanoušci obou táborů hnali své miláčky do útočení, díky čemuž byl k vidění parádní, ofenzivní hokej.

Zasloužené vyrovnání přišlo v polovině dvanácté minuty. Jan Šulc našel na opačné straně volného Šestáka, který propasíroval puk do sítě – 2:2. Snaha hokejistů HC Predators postoupit do druhého kola play-off byla evidentní, jen škoda, že své šance v I. třetině i v dalším průběhu promarnili.

Druhou část zápasu začaly oba týmy opatrně, obezřetně si hlídaly své obranné třetiny, nicméně do vedení šli znovu Jablonečtí, kteří po 115 sekundách využili další přesilovku, konkrétně z úhlu mířící Kadeřábek – 2:3.

Od této chvíle jako by si hosté padli do oka s rozhodčími. Ti totiž takřka za každé teatrální výstupy Vlků po běžných soubojích u mantinelu posílali českolipské hráče na trestnou lavici, a to především v momentech, kdy si domácí vytvářeli tlak. A zřejmě i právě tyto aspekty výsledek čtvrteční odvety ovlivnily. Vlci zkrátka časem věděli, co na Predátory platí.

Česká Lípa sice vysoko prohrála, ale kdo utkání viděl, musel konstatovat, že horším týmem rozhodně nebyla.

Branky a nahrávky: 2. Havel (Musil), 12. Šesták (Šulc J., Oliverius), 41. Svoboda (Šesták), 46. Mrkvička (Havel) – 2. Kadeřábek (Paulů, Stehno), 5. Kadeřábek (Stehno), 29. Šejnoha (Bárta, Beránek), 33. Šejnoha (Bárta, Drak), 36. Šejnoha (Špak, Drak), 46. Šejnoha (Beránek), 52. Brokeš (Bříška), 60. Bříška (Chládek, Zeman). Vyloučení: 9:6, navíc Šesták (CL) 5 + do konce utkání. Využití: 2:5. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Florian – Hlinka, Vitík. Diváků 1000.

HC Predators Česká Lípa: Matoušek – Kučera, Mrkvička, Hobza, Cafourek, Formánek, Svoboda, M.Šulc – Šesták, Oliverius, J. Šulc, Hudíček, Musil, Havel, Plichta, Nekvinda, Kašťák, Preussler, Varga, Slavíček.
HC Jablonec: Hanousek – Pavlů, Černý, Špak, Beránek, Hrach, Ulrych, Chládek, Duda, Měrtl, Kadeřábek, Stehno, Bacovský, Bříška, Drak, Špaček, Brokeš, Šejnoha, Bárta, Zeman. Trenér Ivo Svatoš.

K rozhodčím se nechci vyjadřovat, říká předseda Hau

Ani přes domácí porážku s jabloneckými Vlky v odvetě 1. kola ply - off nebyl předseda českolipského HC Predators Jiří Hau příliš zklamaný. „Ale k rozhodčím se nechci a nebudu vyjadřovat,“ prohodil před krátkým rozhovorem pro Deník šéf českolipského klubu.

Poté pravil: „Pozitivní na čtvrtečním utkání vidím to, že se přišlo podívat hodně lidí, že se hrál oboustranně velmi kvalitní hokej, hodný úrovně první ligy, a že se diváci při skvělé atmosféře v hledišti dobře bavili,“ uvedl Jiří Hau.

„Jediné, nad čím se vážně pozastavuji, je to, že si v zápase play-off, navíc doma, necháme dát osm branek… To je až příliš. A zamýšlím se také nad tím, proč se nám v poslední době daří spíše na soupeřových hřištích a proč se naopak v domácím prostředí trápíme. V hráčích asi vězí nějaký psychický blok.“

Ke třetímu rozhodujícímu duelu jedou hokejisté opět do Jablonce. Mají podle svého předsedy ještě šanci uspět a postoupit? „Šance je vždycky, protože zápas začíná od stavu 0:0. My si ovšem každé takové utkání nadstavbové části chceme především užít a zahrát si co nejlepší hokej. Pro radost a pro naše věrné fanoušky!“