Frýdlant držel s českolipskou partou krok v první třetině, kdy Matějka vyrovnával na 2:2. Jenže pak domácí odskočili až do pětibrankového náskoku a další výhru v sezoně už nepustili.

Prim hrál čtyřbodový útočník České Lípy Pavel Vondra, který dal dvě branky a na dvě nahrál.

„Tenhle zápas už byl o něčem jiném. Hráli jsme na tři pětky, takže už bylo více obránců. V posledních zápasech jsme hráli na čtyři obránce a už se prostě logicky projevila únava. Přesto nám opět pomáhali tři junioři,“ řekl Karel Horák, kouč HC Česká Lípa.

„Od začátku jsme šli za vítězstvím, výkon byl solidní. Od druhé třetiny jsme utkání kontrolovali a skóre postupně navyšovali. V závěru jsme tam měli nějaká vyloučení a soupeř snížil,“ dodal na závěr.

HC Česká Lípa - HC Frýdlant 8:4 (3:2, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 3. Vomáčka (Vondra), 8. Nikl (Stejskal), 18. Vondra (Vomáčka), 35. Havel (Veber), 40. Rašín (Vomáčka, Vondra), 45. Sameš (Veber), 47. Stejskal (Sameš, Veber), 59. Vondra (Vomáčka) – 11. Havlíček (Doubek, Dospěl), 15. Matějka (Mečíř, Kolmann), 52. Borecký (Havlíček, Matějka), 55. Matějka (Mečíř, Havlíček)

HC Česká Lípa: J. Král (R. Andrýsek) — L. Rašín, P. Nikl, J. Havel, A. Černý, J. Žák, L. Zet, M. Beránek — Z. Sameš, M. Stejskal, L. Krupička, O. Veber, B. Vomáčka, V. Havel, M. Preussler, P. Vondra.

HC Frýdlant: I. Pyanov (K. Novák) — P. Beran, M. Kolmann, J. Mečíř, D. Ira, P. Doubek — Š. Krebs, V. Matějka, L. Dospěl, J. Kotrč, F. Chlum, D. Borecký, F. Havlíček, D. Folda, J. Öszi, O. Krátký.

Tabulka: 1. Turnov 19 (55:30), 2. Česká Lípa 15 (44:34), 3. Lomnice n. P. 14 (38:30), 4. Jičín 13 (34:30), 5. TJ HC Jablonec n. N. 12 (38:43), 6. Frýdlant 10 (29:31), 7. Gepardi Jablonec n. N. 7 (39:49), 8. HC Varnsdorf 3 (14:44).