Již před 16 hodinou byla plná vstupní hala nedočkavých dětí společně s rodiči. Účastníky čekala nejdříve registrace nově ve formě online formuláře, při níž děti obdržely drobné dárky od partnerů akce. Poté se mohli odebrat do útrob stadionu, kde na ně čekali mladí hokejisté klubu HC Česká Lípa, se kterými měli možnost si vyzkoušet střelbu na branku a slalom okolo kuželek. Pro rodiče byla mezitím připravena prezentace, kde bylo vysvětleno, co obnáší mít doma malého hokejistu. Nadšení z aktivit mimo led u dětí přetrvávalo i během oblékání a všichni natěšení vyrazily na led.

Program na ledě si trenéři připravili stejně zábavný a pestrý jako mimo led. Rodiče i děti mohli zhlédnout přátelské utkání mezi nejmenšími hokejisty klubu ročníku 2015-2016. Na druhém konci hřiště měly děti možnost vstřelit svůj vůbec první gól brankáři starších žáků. Ve středu hřiště si úplní nováčci vyzkoušeli své první krůčky na ledě pod dohledem trenérů a hráčů klubu. Odpoledne bylo zakončeno společným focením.

Po celou dobu hladkého průběhu akce byla na zimním stadionu pohodová a přátelská atmosféra, kterou si kromě usměvavých dětí pochvalovali i rodiče.

Týden hokeje je celorepubliková akce, která dává možnost dětem přijít si vyzkoušet, jaké to je být hokejistou. Jsme moc rádi, že náš klub je této akce součástí.

„Pojď hrát hokej se u nás pořádá již poněkolikáté. Přináší k nám do klubu nové tváře a děti se zápalem pro hokej. Spousta dětí se po akci následně přihlásí k nám do klubu a dochází pravidelně na tréninky. Jsem moc rád, že s nimi mohu pracovat a pomáhat jim v jejich snu stát se hokejistou," pochvaloval si Jaroslav Češka, jeden z trenérů HC Česká Lípa.

Zdroj: hcceskalipa.cz