Na tento zápas nebudou českolipští hokejisté vzpomínat v dobrém. Aktuálně vedoucí celek Řisut potvrdil, proč se z loni nevýrazného celku rázem stal lídr tabulky. Rychlé, přesné kombinace zdobily hru soupeře, který v zápase dominoval.

Přestože po kontaktní brance Šestáka na 6:4 ještě vysvitla jiskřička naděje na bodový zisk, ve třetí části toho domácí Predátorům mnoho nepovolili. Sami navíc přidali sedmou branku a definitivně rozhodli o svém vítězství.

HC Řisuty - HC Predators Česká Lípa
7:4 (2:0, 4:4, 1:0)

Stadion ve Slaném viděl už od prvních minut zajímavou podívanou. Uběhlo několik vteřin a hned musela českolipská obrana řešit první potíže. Sérii tří šancí ale zpacifikoval brankář Neumann. Poté zahrozili také hosté. Divíšek pěknou přihrávkou našel Šestáka, před nímž se najednou objevil pouze brankář Pospíšil, predátoří kapitán ale mířil pouze do jeho betonu.

Do stejného místa pak střílel na druhé straně Hegenbart. První gólový moment se tak narodil až v páté minutě. Zmatky před Neumannem ukončil pohotovou dorážkou Matěj Kos a rozpoutal svoji show. Záhy poté putoval na trestnou lavici jeden z českolipských obránců a velkou příležitost domácích musel hasit fantastickým zákrokem na brankové čáře až slovenský gólman.

Tlak Středočechů sílil a s ním přicházely další velké možnosti. Svoji výbornou orientaci na brankovišti osvědčil opět Kos a rozesmutnil početný tábor hostujících příznivců podruhé. Řisutům narostla křídla a na rozdíl tří branek mohl upravit Bezouška, jenže těsně minul. Ve vlastním oslabení sice krátce poté ujel Patzenhauer, v tísni však zakončil nepřesně. A jelikož do černého v krátkém sledu už podruhé nezamířil ani Bezouška, odcházelo se do šaten za stavu 2:0 pro hostitele.

Druhá část začala tím, co si asi všichni přítomní Českolipští přáli nejvíce. V končící přesilové hře našel Divíšek ideálním způsobem Jana Šulce a ten se přízemní střelou nemýlil. Nicméně brzký kontaktní gól ještě více rozzlobil běsnící Buldoky. Jejich odpověď byla nesmírně rychlá. Landa dostal krásnou přihrávku do jízdy a střelou mezi Neumannovy betony vrátil svému mužstvu dvoubrankový náskok.

O pár okamžiků později zapomněla českolipská defenziva na Hegenbarta a čtvrtá pohroma byla na světě. Zvrátit nepříznivý vývoj střetnutí mohl v oslabení unikající Šesták, ani podruhé ale na Pospíšila nevyzrál. Na opačném konci hrací plochy sehráli domácí ukázkovým způsobem přečíslení 3 na 2 a Matěj Kos střílel de facto do prázdné branky. To už bylo moc na Vladimíra Neumanna, který kvapem přepustil místo svému náhradníkovi Romanu Matouškovi.

Změna přeci jen prospěla. Po vyhraném buly Patzenhauera se ke své oblíbené disciplíně, tedy střele od modré čáry, dostal obránce Miloslav Cafourek a s pomocí lehké teče dostal puk za Pospíšila.

Velice podobná situace se opakovala v následující přesilovce. Puk po sérii přihrávek doputoval až na hůl produktivního beka, jehož lehké nahození skončilo až v domácí brance. Nicméně Řisuty okamžitě zařadily vyšší rychlostní stupeň a za malou chvilkou už byli opět nastěhováni v útočném pásmu. Jejich aktivita přinesla ovoce ve 35. minutě.

Pěknou přihrávku zpoza brány poslal ranou do sítě Scherzl a Řisutům se dýchalo opět lépe. O zápletku se krátce před druhou sirénou postaral Jakub Šesták, který s trochou štěstí dorazil Divíškovi střelu za záda domácího gólmana.

Zkraje závěrečné dvacetiminutovky sice měli Predátoři k dispozici přesilovou hru, k zakončení se prakticky nedostali. A tak paradoxně působili nebezpečněji v početní nevýhodě. Největší šanci měl Formánek, který se společně s Divíškem řítil proti jedinému obránci. Ten ale vyhodnotil situaci skvěle a nedovolil hostujícímu obránci ani vystřelit.

Definitivní konec všem nadějím tak přišel deset minut před koncem. Matoušek neudržel Vyskočilovu střelu od modré a pohotový Kos si připsal svůj čtvrtý zásah. V závěru ještě hlavní rozhodčí nařídil za faul na Buriána trestné střílení, Šesták však ani napotřetí Pospíšila nepřekonal. Tentokrát pouze rozezvučel tyč.

Více už se toho na slánském ledě ten večer neudálo, a tak se z tříbodového zisku po zásluze radují Řisuty. Svůj náskok na čele tabulky zvýšily už na šest bodů. Českolipští zůstávají šestí.

Branky a nahrávky: 5. Kos (Hegenbart), 9. Kos (Bezouška, Hegenbart), 22. Landa (Scherzl), 24. Hegenbart, 29. Kos (Hegenbart), 35. Scherzl (Landa), 50. Kos (Vyskočil) - 21. Šulc (Divíšek, Šesták), 30. Cafourek (Patzenhauer), 34. Cafourek (Burian), 39. Šesták (Divíšek, Formánek). Rozhodčí: Würtherle - Chochola, Marek.

HC Řisuty: Pospíšil - Mádl, Sedláček, Vyskočil, Babický, Kašák, Čermák, Procházka, Fiala - Landa, Kos, Bezouška, Hegenbart, Klaus, Hlusička, Bláha, Křepelka, Scherzl, Lapáček, Jaroš.

HC Predators Česká Lípa: Neumann (29. Matoušek) - Beránek, Daňo, Formánek, Zimmer, Cafourek, Chládek, Pinc, Zeman - Šesták, Divíšek, Šulc - Patzenhauer, Burián, Lassig - Markulinec, Preussler, Peterka - Bauer.

Autor: Radek Barkman