Zejména v první třetině měli hosté několik velmi dobrých šancí ke vstřelení branky, všechny ovšem skončily buď mimo tři tyče, nebo je výbornými zákroky zpacifikoval brankář Volke. Ve druhé třetině sice Predátoři zásluhou Divíška srovnali krok, rozhodčí Vokřál je ovšem záhy několikrát poslal do oslabení, čehož hokejisté Stadionu mistrně využili a vypracovali si rozhodující náskok.

Převahu měly Litoměřice, ale…

Oba celky se před utkáním nacházely v podobné situaci. Oba za sebou měly sérii porážek a Českolipské nemohla nijak zvlášť uspokojit ani předchozí výhra nad Mostem po samostatných nájezdech. Zápas byl proto zpočátku naprosto vyrovnaný. Určitou územní převahu sice měli litoměřičtí hokejisté, velké šance si v úvodu vypracovali především hosté. Nejprve sám na Volkeho pelášil Divíšek, neujala se ani následná forhendová klička Šestáka.

Když pak po Patzenhauerově průniku nepropálil ani Peřina, přicházely šance i na druhé straně. Nejprve těsně minul Buďa, poté ale našel skulinku mezi Neumannovými betony Tvrzník a skóre se poprvé měnilo. Ve zbytku úvodní části pak Stadion diktoval tempo hry, druhou branku se mu ovšem vstřelit nepodařilo.

Zbytečná vyloučení České Lípy rozhodla

Stejně jako úvodní dějství skončilo, začalo i to druhé. Predátoří tlak povadl i v přesilové hře, postupně už za katr usedali spíše Českolipští. Díky velké bojovnosti však hosté několik závarů před vlastním brankářem ustáli a sami udeřili. Divíšek dostal v útočném pásmu krásnou diagonálu od Beránka, dostal se až do mezikruží, kde bekhendem s trochou štěstí našel mezírku pod brankářem Volkem.

Odpověď Stadionu však byla až příliš rychlá. Velký zmatek před Neumannem ukončil přesně 32 vteřin po vyrovnání střelou do šibenice Horčička. Poté se navíc Českolipští dopustili většího množství faulů, které sudí Vokřál nemilosrdně trestal. Dlouhou pasáž v oslabení nakonec

Českolipští bez inkasované branky nepřestáli. V době, kdy osobní desetiminutový trest dostal jeden z klíčových mužů defenzivy Milan Beránek, se po krásné přihrávce Budi sám před českolipským gólmanem zjevil Hlusička a domácí vedli o dva góly.

V samém závěru druhé třetiny navíc Kadlčík nevybíravě smetl Kolbabu a putoval předčasně do sprch. Litoměřický útočník pak podstoupil vyšetření v nemocnici, která žádný vážnější problém naštěstí nepotvrdila.

Hostům nepomohly ani přesilovky

Hned zkraje závěrečného dějství ovšem Litoměřičtí udeřili počtvrté. Těžkou ránu uštědřil Predátorům po odvážném průniku do pásma Slížek a bylo de facto rozhodnuto.

Častými oslabeními zdecimovaný tým popáté inkasoval opět v početní nevýhodě. Ladislav Slížek po střele Horejska vydoloval puk zpod Neumanna a zasunul ho za brankovou čáru - 5:1. Českolipským ke zkorigování stavu posléze nepomohly ani dvě dvojnásobně přesilovky, Burianův gól nebyl uznán pro Divíškovo postavení v brankovišti. Litoměřice tak i potřetí v sezoně porazily českolipského soupeře, tentokrát ovšem nejvyšším rozdílem.

Pokud českolipští Predátoři chtějí oživit naději na play-off, budou muset bodovat ve středečnm těžkém utkání s Děčínem.

Litoměřice - Predators Č. Lípa 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. Tvrzník (Buďa, Hlusička), 27. Horčička (Horejsek, Macek), 38. Hlusička (Buďa, Tvrzník), 41. Slížek, 45. Slížek (Horejsek) - 27. Divíšek (Beránek). Rozhodčí: Vokřál - Komárek, Krátký. Vyloučení: 7:9, navíc Jan Beránek 10 minut osobní trest a Libor Kadlčík trest ve hře. Využití: 2:0. Diváci: 350.

HC Stadion Litoměřice: Volke – Kouba, Macek, Kaltenböck, Musílek, Kolbaba, Zenk, Malý – Svoboda, Slížek, Horčička, Horejsek, Tvrzník, Buďa, Hlusička, Novák, Kauschitz, Veverka, Myšík, Šnajdr, Bacovský.

HC Predators Česká Lípa: Neumann – Daňo, Tománek, Šimon, Rašín, Soukup, Chládek, Židlický - Burian, Divíšek, Šesták, Peřina, Patzenhauer, Moro, Lassig, Szabo, Peterka.