Hosté přijeli nažhavení vrátit Predátorům porážku, kterou utržili v domácím prostředí. Slušná divácká kulisa viděla již od začátku zápasu hru ve vysokém tempu.

HC Predators Č. Lípa
– Bohemians Praha
3:7 (1:0, 2:3, 0:4)

Bylo jasně vidět, že se potkávají mužstva s jasnou ambicí pohybovat se na vysokých příčkách soutěžní tabulky. Mírnou převahou disponovali naši hráči, kteří se snažili mít prostor na ledě pod svou kontrolou. To se jim povětšinou dařilo a Bohemka se snažila tuto herní situaci měnit. Na začátku 18. minuty se však Pražané dostali pod tlak, který vyústil ve vyloučení hráče hostí Skácela.

V přesilovce se Predátoři do soupeře zakousli a již po 30 vteřinách vstřelili první branku utkání. Do sítě se trefil Honza „Legenda“ Zikán. Příznivý výsledek 1:0 zůstal do konce první třetiny.

Po začátku dalšího dějství, konkrétně v čase 23:45 se podařilo hostím vyrovnat, to když využili nabídnutou hru v početní výhodě při vyloučení Preusslera. Trefil se Skácel. Za 3 další minuty se však skóre znovu měnilo a to ve prospěch Českolipanů. Skóroval Karel Veber, a když o minutu později zvyšoval na 3:1 Preussler, vypadalo vše velmi dobře.

Předátoři odskočili na rozdíl dvou branek a mohli začít kontrolovat průběh utkání. Nicméně se nepodařilo udržet Bohemku od branky domácího gólmana a za další minutu a půl se trefil odchovanec českolipského hokeje Jirka Žák. Bylo cítit, že se hosté snaží a v těchto chvílích vycítili svoji šanci. Ještě do přestávky se jim podařilo vyrovnat. Ve třetí třetině se proto začínalo od začátku.

Diváci v hale čekali napínavý souboj do samého konce, jenže jejich rozčarování přišlo poměrně brzy. Pražané vzali otěže celého zápasu do svých rukou a již od začátku Predátory přehrávali. Těm jakoby chyběla jiskra k zapálení. Za deset minut poslední třetiny dostali 3 góly po vyloučeních a zbytečných chybách a prakticky si vzali možnost bojovat o úspěšný výsledek.

Bohemka v tu chvíli plně kontrolovala utkání a nepouštěla naše hráče v podstatě do ničeho. Ti rozčarováni z průběhu zápasu si spíše přáli, aby celé utkání měli za sebou. V čase 56:11 naposledy zaklepal hřebíček do pomyslné hokejové rakve hráč Stuchlík. Na časomíře stálo skóre 3:7, které se do konce již neměnilo.

Tento zápas dokázal, že krajská liga mužů je plná kvalitních mužstev a že Predátoři musí stále makat na plný plyn a že jejich první příčka v tabulce není zdaleka tak jistá, jak to vypadalo po prvním kole. Týmům se již podařilo své soky poznat a přemýšlet tedy i nad taktickou přípravou. Věřme, že se hráči brzy oklepou z ne příliš podařeného vstupu do druhé části celé ligy a dostanou se zpět na výkonnost, kterou předváděli v předešlých zápasech.

Branky: Zikán,Veber, Preussler – Skácel, Žák, Schubert, Hlaváček, Jánský, Kaucký, Stuchlík.
Příště se hraje: VTJ Liberec - Predators Č. Lípa (ne 19. 12., 19.00), Bohemians Praha - HC Frýdlant (so 18.12., 16.30), HC Jičín - PSK Liberec (ne 19. 12, 17.00).

Autor: Daniel Švarc