V generálce na první mistrovský zápas ve 2. lize (sobota 12. září v Mostě) nastoupili hokejisté České Lípy na domácím ledě proti Baníku Sokolov.

HC Predators Č. Lípa - HC Baník Sokolov 7:7 (1:2, 4:3, 2:2)

Od začátku zápasu hosté dotírali na Neumanovu branku, brankář České Lípy si poradil s pokusy Kukly a Topinky, ale ve 4. minutě už nestačil na Slámovu spolupráci s Janem Setikovským, který lehce přehodil puk přes Neumanův beton – 0:1. Poté zabrali i Českolipští a v 9. minutě využil přesilovku David Bauer – 1:1.

Radost ovšem Predátorům netrvala dlouho, o dvacet sekund později vrátil Sokolovu vedení Petr Nový (1:2) a tak také skončila první třetina.
Do druhého dějství poslali domácí do branky Vlachýnského, který nahradil Neumana a za půl minuty už inkasoval: po samostatné akci se prosadil Jan Setikovský – 1:3. Zanedlouho to bylo 1:4, o tříbrankové vedení se postaral Jan Topinka – 1:4. V téže minutě dokázal snížit Jakub Šesták – 2:4.

Vzápětí byl Diblík poslán za katr za podražení a přesilovku proměnil Jan Šulc – 3:4. Po kontaktní trefě oslabil domácí tým Bauer, paradoxně ale vyrovnali Predátoři, jmenovitě se prosadil Jan Divíšek – 4:4. Po souboji se Šestákem zůstal na ledové ploše ležet hostující brankář Jakubal a do branky tak musel jeho náhradník Balšan. V polovině duelu dostal po návratu z trestné lavice Bauer puk od Hertla a svůj samostatný únik proměnil – 5:4. Baník záhy srovnal krok, postaral se o to Jan Setikovský, který touto brankou zpečetil hattrick – 5:5.

Do třetí části se vrátil do klece Jakubal, jehož zranění asi nebylo tolik vážné, jak se na první pohled zdálo. Ve 44. minutě byl tváří v tvář Vlachýnskému Topinka, českolipský gólman neměl pro jeho radost pochopení. Udeřilo tak na druhé straně, samostatný nájezd brilantně zakončil Jan Šulc – 6:5. Čtyři minuty nato Lípa vstřelila další gól, ten ovšem hlavní rozhodčí Mizera po domluvě s oběma kapitány a se svým kolegou na čáře neuznal.

Domácí nemuseli smutnit dlouho, Beránek překonal Jakubala střelou z mezikruží – 7:5. Za dalších 120 vteřin zkorigoval stav Petr Kukla a v čase 56:58 zařídil remízu Václav Dobřemysl – 7:7. Oba týmy se pak domluvily na samostatných nájezdech, které určí vítěze tohoto klání.

V první sérii neproměnil hostující Setikovský, po něm ale byl úspěšný Šesták. Ve druhé sérii mířil přesně Kukla, ale Divíšek nikoliv. Třetí série definitivně rozhodla, Topinka nedal, a tak zodpovědnost vzal na sebe Šafář, který kličkou do bekhendu zavěsil pod víko.

Branky a nahrávky: 9. Bauer, 25. Šesták (Šulc), 28. Šulc (Divíšek), 30. Divíšek, 31. Bauer (Hertl), 45. Šulc (Patzenhauer), 49. Beránek (Šesták) - 4. Setikovský (Sláma), 10. Nový (Topinka), 21. Setikovský (Sláma), 25. Topinka, 34. Setikovský (Hauer), 50. Kukla (Majer), 57. Dobřemysl. Rozhodčí Mizera - Ulrych, Pevný.

HC Č. Lípa: Neuman (Vlachýnský) - Formánek, Beránek, Šafář, Hudec, Zeman, Pinc, Šulc, Divíšek, Šesták, Lassig, Patzenhauer, Bauer, Peterka, Preussler, Hertl. Trenér Jan Zachrla.

Autor: Michal Šandor