„Nemůžeme hrát hokej jenom 40 minut, to se nedá. První třetina v podstatě celý zápas rozhodla, zase to byla z naší strany nekoncentrovanost,“ netajil zklamání Jan Zachrla, který se rozhodl poprvé od úvodní minuty postavit do klece mladého brankáře z liberecké juniorky Vojtěcha Sklíbu. Ten ale od II. třetiny přepustil místo Neumannovi.

„První dva góly jsme dostali při našich oslabeních a v poslední minutě první části domácí přidali třetí branku. Ale horší než Most jsme nebyli. Jen jsme neproměňovali jasné šance, naopak Baník třikrát lacino skóroval,“ řekl Deníku asistent trenéra Zachrly Pavel Lassig.

Měl pravdu. Zatímco hosté své dvě početní převahy nevyužili, Most dvakrát nemilosrdně trestal – 2:0. A bylo ještě hůř, když ve 20. minutě Vrtek ideálně našel Salače, který střílel do prázdné brány – 3:0.

Do druhé třetiny nastoupili hosté s evidentní chutí nepříznivý stav zvrátit. Velká škoda, že další tutovku České Lípy spálil Divíšek a v závěru druhé části také Šesták, jehož vychytal Melichar. Pravdou ale je, že mostecký Vrtek nastřelil tyč.

Snížit se povedlo Vlastimilu Patzenhauerovi v osmé minutě závěrečné části, čímž dokumentoval velký tlak Predátorů v přesilové hře, navíc jim tento gól vlil čerstvou krev do žil. Tentýž hráč hned krátce poté dorazil za Melichara střelu Rašína a bylo zaděláno na drama.

„Já musím kvitovat to, že ve druhé a hlavně ve třetí třetině se kluci zvedli, měli převahu, snížili na 3:2, a tím se vrátili zpátky do zápasu,“ pokračoval ve svém hodnocení trenér Lassig. „Věřil jsem, že minimálně vyrovnáme, ale bohužel neproměňujeme šance.“

Za pár desítek sekund ale bylo všechno jinak. Po vyhraném vhazovaní Mostu se jako úhoř prokličkoval až před Neumanna domácí Nedrda a opět to bylo o dva góly – 4:2.

Českolipští to „nezabalili“, snažili se vstřelit rychlý kontaktní gól a dočkali se tři minuty před koncem zásluhou Šestáka – 4:3. „Chtěli jsme srovnat skóre, proto jsme v závěrečných sekundách vsadili na power–play, ale nevyšlo to. Most nám dal pátý gól do prázdné brány,“ konstatoval asistent Pavel Lassig.

Kouč vítězů Kamil Kašťák hýřil spokojeností. „Bylo to pro nás moc důležité vítězství. Zápas jsme rozehráli velmi dobře, ale ve druhé třetině úplně polevili. Gradovalo to v poslední části hry, kdy jsme úplně přestali hrát, jako by se kluci lekli možnosti vyhrát. Ale na druhou stranu musím kluky pochválit za to, jak utkání dotáhli do vítězného konce. Za bojovnost a nasazení si zaslouží pochvalu.“

Predátoři díky porážce klesli na osmé místo druholigové tabulky a v sobotu se od 17 hodin představí v domácím prostředí proti Klášterci nad Ohří

Branky a nahrávky: 13. Martinka (Salač, Vrtek), 15. Mizera (Vrtek), 20. Salač (Vrtek, Havlůj), 51. Nedrda (Bíza, Panocha), 60. Nedrda - 48. Patzenhauer (Formánek, Bauer), 50. Patzenhauer (Rašín), 57. Šesták (Divíšek). Rozhodčí: Nečas - Andrejsek, Ruchař.

HC Baník Most: Melichar - Martinka, Mizera, Panuška, Kuncl, Ambrož, Šulc, Martinec - Salač, Vrtek, Havlůj - Kašťák, Šešina, Ozolins - Panocha, Nedrda, Zakal - Bíza.

HC Predators Česká Lípa: Sklíba (21. Neumann) - Daňo, Beránek, Formánek, Rašín, Chládek , Šimon - Šulc, Divíšek, Šesták - Bauer, Patzenhauer, Moro - Peřina, Burian, Kadlčík.