„Tentokrát nevyhrál lepší tým,“ tvrdí po zápase se Sokolovem českolipský kouč Jan Zachrla. Z jakého hlediska lze s tímto tvrzením souhlasit? Např. podle počtu vyložených šancí. Predátoři si jich vytvořili deset, soupeř šest. Z čehož vyplývá, že Sokolov předčil Českou Lípu v produktivitě.

A trenér Zachrla toto ví. „Trápíme se v ofenzívě. Hrajeme moc komplikovaně.“ Predátorům se vůbec nedařily ani přesilovky. Sokolov jich odehrál méně, přesto alespoň jednu využil. Takže opět ta produktivita…

HC Predators Česká Lípa - HC Baník Sokolov 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Patzenhauer (Hertl), 34. Šulc (Šesták, Divíšek) - 17. Kukla (Dobřemysl), 32. Kukla (Račanský), 58. Dobřemysl (Kořínek).
Rozhodčí: Vokřál - Komárek, Krátký. Vyloučení: 10:14, navíc Markulinec, Bauer a Divíšek os. trest 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 400.

HC Predators Česká Lípa: Neumann - Beránek, Daňo, Formánek, Šafář, Rašín, Cafourek, Pinc - Šulc, Divíšek, Šesták - Bauer, Patzenhauer, Hertl - Růžička, Lassig, Plichta - Burián, Markulinec. Trenéři: Jan Zachrla a Pavel Lassig.

HC Baník Sokolov: Závorka - Formánek, Hauer, Pech, Kořínek, Diblík, Říha, Soukup, Bauer, Sláma, Majer, Setikovský, Dobřemysl, Račanský, Topinka, Kukla, Záhara. Trenéři: Miroslav Kanis a Jaromír Carvan.

V první třetině se urodily jen tři vyloženější šance, z kterých padl jeden gól a to do sítě domácích. V 17. minutě hráli hosté přesilovku, kterou po akci Dobřemysl, Kukla využili – 0:1. Z domácích příležitostí můžeme zmínit především tu Šulcovu, jenže českolipský útočník svůj nájezd neproměnil.

Vyrovnat se domácím podařilo ve 27. minutě. Patzenhauer se dostal k vyraženému puku a brankáři hostí nedal sebemenší šanci – 1:1. Dvě minuty na to se mohli Predátoři dostat do vedení, jenže Šesták prováhal vhodný okamžik k přihrání lépe stojícímu Šulcovi.

Autor. Alex Neugebauer

A tak to byli opět hosté, kteří se dostali do jednobrankového vedení. Autorem gólu byl Kukla – 1:2. Radost Sokolova však dlouho netrvala, protože Šulcovi se podařilo srovnat – 2:2. Predátory tento gól nabudil k náporu, který však už ve druhé třetině žádný gól nepřinesl.

Jak už bylo řečeno na začátku, domácí si vytvořili hodně šancí, ale nedokázali je proměňovat. Jmenovitě to byli ve třetí třetině Patzenhauer (2x), Formánek a Daňo (v posledních vteřinách zápasu!). Proto přišlo trochu nespravedlivé (ale na to se historie neptá) vstřelení branky Sokolova.

Českolipský přemožitel se díky tomuto vítězství dostal na první místo (11 bodů). Tabulka je však zatím tak vyrovnaná, že po každém odehraném kole může tým, který prohraje, klesnout klidně o čtyři, pět míst. Česká Lípa byla před uzávěrkou vydání a tedy před neodehranými nedělními zápasy na třetím místě s 8 body.

Predátoři nyní zajíždějí ve středu do Klatov. Domácím divákům se představí opět v sobotu. Soupeřem jim bude celek z Klášterce nad Ohří.